logo

İl Sağlık Müdürlüğünün çalışmaları değerlendirildi

Vali Fuat Gürel, İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, kurum çalışmaları ve pandemi sürecinde il genelinde yürütülen iş ve işlemler hakkında İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı’dan bilgi aldı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından ilimizde belirlenen bin 122 hanede, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 45 kişilik 15 filyasyon ekibi tarafından yürütülen korona virüse (Covid-19) karşı ülkedeki bağışıklık ve hastalık taşıma düzeylerinin tespiti için yapılan test çalışmaları başta olmak üzere, hastanelerde yatan hastaların son durumları tedavi sürecleri ve Sağlık Bakanlığı tarafından Korona Virüs tespiti için yetkilendirilmesi yapılan Halk Sağlığı Laboratuvarında yapılan testler hakkında Vali Gürel’e bilgiler verdi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Covid-19 ile mücadele kapsamında ilimizde alınan sağlık önlemlerinin de değerlendirildiği görüşmede Vali Gürel, salgın sürecinde başarılı ve fedakâr çalışmalar yürüten tüm sağlık personeline teşekkür etti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ