Hoşgeldiniz  

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Projeleri Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Okan Küçük | 22 Ocak 2019 | Genel, haber A- A+

       Vali Fuat Gürel’in Başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Bilgilendirme Toplantısına Özlem Aras Gürel, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık ve eşi Melahat Ayvalık ve Şube Müdürleri katıldı.

    İl Müdürü Çetin Ayvalık tarafından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen projeler hakkında Vali Gürel’e bilgiler verildi.

       İl Müdürü Ayvalık yaptığı bilgilendirmede; İlimiz yerel çeşitlerinin ortaya çıkarılması ve üretiminin yaygınlaştırılması, köyler arası diyaloğu ve iletişimi arttırarak ilimizde kültürel bağlarımızı güçlendirilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Ata Çeşidi Ata Toprağında” Projesi, Özel Eğitim öğrencilerine akademik eğitimin yanı sıra mesleki beceri kazandırmak amacıyla hayata geçirilen “Toprağa Özel Sevgi” projesi, Tarımsal üretimde kimyasal ilaç kullanımının asgari seviyeye düşürülerek, sirke sineği (Drosophila suzukii) ile biyoteknik mücadele yapılması amacıyla hayata geçirilen “Sirke Sineğine Karşı Elma Sirkesi” projesi, ekmek israfının önüne geçilmesi amacıyla hayata geçirilen “Ekmekte Sıfır Atık” projesi ve sütün üretiminden tüketimine kadar geçirdiği tüm aşamalarda güvenirliliğinin  sağlanarak, tüketici sağlığının en üst seviyede korumak, yoğun bir talep olan ev/çiftçi koşullarında peynir yapımını öğretmek, yerel peynirlerimizi kamuoyuna tanıtmak amacıyla hayata geçirilen “Süt Bizim Peynir Bizim” projesi hakkında Vali Gürel’e sunumlar eşliğinde bilgiler verdi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle