logo

“İletişim Becerileri ve Motivasyon” Konulu Konferans Çevrimiçi Gerçekleşti

Okul yöneticilerine ve öğretmenlerine yönelik olarak Bakanlığın AR-GE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK’ün katılımıyla “İletişim Becerileri ve Motivasyon” konulu konferans çevrimiçi gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Müdürlüğün AR-GE biriminde görevli Merve Oktar OĞUZ’un yaptığı konferansa İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Strateji ve Geliştirme Şube Müdürü Adnan Cansız, Okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, programa teşrif eden Bakanlığımız AR-GE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk’ e teşekkür ederek “İnsanlar hayatın her anında iletişim kurma ihtiyacı hisseden sosyal bireyler olarak kendilerini gerçekleştirmektedirler. Eğitim sistemimizin temel taşı olan okullarımızda da, hedeflenen amaçlara ulaşılmasında, verimin arttırılmasında en büyük etken, insanlarla etkili iletişim becerilerine sahip ve motivasyonu yüksek yönetici ve öğretmenlerin varlığıdır. Tüm yönleriyle, eğitimde etkili iletişim, altın anahtardır. İnsan ilişkilerinde empatiyi esas almak çok önemlidir. Empati güven inşa eder, iletişimi güçlendirir. Özellikle salgın sürecinde bu konunun çok faydasını gördük, sıkıntılı noktalarda öğretmenlerimiz empati ve etkili iletişim ile velilerimizle bağlantı kurarak sorunları kriz noktasına ulaşmadan çözdüler. Bu vesileyle öğretmenlerimize özveri ve gayretleri için teşekkür ediyorum, salgın sürecinde iyi bir sınav verdiler. Yüksek motivasyon, empati ve etkili iletişim unsurlarını azamî ölçüde sağlayan yönetici ve öğretmenlerimizle “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” hedefimize emin adımlarla yürüyeceğimize yürekten inanıyorum.

Değerli meslektaşlarım, sözlerime son verirken bugün gerçekleştirdiğimiz “Okul Yöneticileri ve Öğretmenlere Yönelik İletişim Becerileri ve Motivasyon Toplantısı”nda Karabükümüze Misafir olma lütfunu gösteren Daire Başkanımız Sayın Mehmet Baki ÖZTÜRK’e tekrar hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum. Ayrıca bu toplantının gerçekleştirilmesinde emeği geçen Şube Müdürümüz Adnan CANSIZ’a, Ar-Ge Birimimize, tüm yöneticilerimize ve programa katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.” dedi

Konferans İl Millî Eğitim Müdürü konuşmasının ardından Bakanlığımız AR-GE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK’ün “İletişim Becerileri ve Motivasyon” konulu bilgilendirmesi ardından soru ve cevap bölümü ile son buldu.

Okul yöneticilerine ve öğretmenlerine yönelik olarak Bakanlığın AR-GE Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki ÖZTÜRK’ün katılımıyla “İletişim Becerileri ve Motivasyon” konulu konferans çevrimiçi gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ