Hoşgeldiniz  

İlk defa 3. Kez olursa, Bunu Hakeder

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 18 Kasım 2018 | Genel, Okan Küçük A- A+

                   

            Karabük’te mevcut başkan Rafet Vergili, yeniden ve 3. Dönem için adaylığını açıkladı. Şimdi şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki Başkan Vergili, Karabük’te uzun süredir siyaseti belirleyen,  etkili bir aktör olarak  kabul görüyor.

            Yani Başkan Vergili’nin olduğu yer de genelde dengeleri değiştirme, dengeleri yönlendirme  yeteneği hep Vergili’de oluyor.

        Onun için Ak Parti’nin işi hiç te kolay değil. Başkan Vergili’yle yarıştıracakları kişiyi çok iyi seçmeleri lazım.

            Eğer Ak Parti kendi tabanında kabul görmeyen, ve Sayın Cumhurbaşkanının ifadelerinde söylediği gibi burnu büyük olan, tevazu sahibi olmayan, ben egosuna sahip birini aday olarak seçerse Başkan Vergili hiç zorlanmadan 3. Kez Başkanlığı omuzlayabilir.

            Başkan Vergili, ilk seçimde %3’ten, %5’ten gelerek seçimi kazanmıştı. İkinci seçimde ise  farklı bir şekilde kazanmıştı. Ama bu defa tabi yıllardır iş başında olması noktasında yıpranmışlığı mutlaka var. CHP’den oy alıp-alamama durumu var. İYİ Parti  faktörü var.

             Fakat bütün bunlara rağmen ,Ak Parti, adaylık tercihini düzgün yapmayıp, halkla bütünleşemeyen, kibirli birilerini aday yaparsa  zaten çanta da keklik olur başkanlık. Ve Başkan Vergili bu kez, 3. Kez yine Ak Parti’ye karşı zafer kazanırsa Kent Meydanının ortasına heykeli dikilir artık.

Karabük/Safranbolu/Yenice Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Güleçler hep devletin yanında…

Ehliyetini Kaptırınca Çileden Çıktı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle