Hoşgeldiniz  

İsmail Kara: “Afiliasyon devam.”

Okan Küçük | 21 Haziran 2016 | Genel, Güncel, Sağlık A- A+

 Karabük Üniversitesiyle, Karabük Devlet Hastanesinin birlikte çalışmasıyla KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyet gösteren hastane de AFİLİASYON’un mahkeme kararıyla iptal edilmesi sonucu bundan sonra ne olacağı merak ediliyordu.

karaafiliasyon1

SAĞLIK BAKANLIĞI,  “NÜFUSU 750 BİNİN ALTINDAKİ YERLER DE HASTANELER BİRLİKTE HİZMET VERECEK”

          Konuyla ilgili Karabük FARKLI Gazete’ye, talebimiz üzerine açıklama da bulunan Karabük Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara, Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik gereğince  Afiliasyon kararı aynen devam edecek. Bakanlığımız aldığı karar ile Türkiye’de  750 Bin nüfusun altındaki yerlerde BAKANLIK  ve Üniversite Hastaneleri birlikte hizmet verecek dedi, şeklinde açıklamalarda bulundu.

    KARA: “ AFİLİASYONUN FAYDALARI ÇOK.”

                Kara; açıklamasının devamında ; “Bu sistemin faydaları  çok. Gücü böldüğünüz zaman hasta da bundan olumsuz olarak etkilenecek. Şimdi tek merkezde Profesör Hocalarımızdan da Karabüklüler yararlanıyor. Güçler ayrılırsa bunu tek başına ne üniversitenin ne de bizim yapabilmemiz mümkün değil. Devletin ve Üniversitenin desteğiyle ortak bir güç oluşuyor ve bu işler bu şekilde yürütülüyor.”dedi.

                  Birlikte kullanıma geçilen sağlık tesisleri, bakanlığın tabi olduğu mevzuat uyarınca işletileceğini söyleyen Kara; Öğretim elemanı ve uzman tabip kadroları ihtiyacı, bakanlıkça yapılan planlamalara uygun olarak YÖK tarafından belirlenen kriterler de dikkate alınarak tespit edilecek, diyerek sözlerini noktaladı.

  Karabük’te afiliasyonun devam edeceği bu açıklamadan sonra kesinlik kazanmış oldu.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle