Hoşgeldiniz  

İSTİFA DEĞİL TIK, TIK, TIK…

Okan Küçük | 12 Nisan 2014 | Okan Küçük, Yazar A- A+

                                                 ***

    İSTİFA DEĞİL TIK, TIK, TIK… DEMOKRASİ VAR MEMLEKETTE(!)

                                                 ***

                                               Eyy demokrasi, eyy demokrasi, geldiysen masaya üç kere vur. İSTİFA, İSTİFA, İSTİFA… Aman , tık ,tık,tık…

*

Ses duydunuz mu ?  Ses var mı ?

*

         Ses yoksa, demokrasi de yoktur. Belki henüz, belki hala gelmemiştir…Var diyenler, demokrasi ayağına, koltuklara sımsıkı yapışanlar, kendi şahsi çıkarları için koşturanlar , demokrasi var diye yutturmaya çalışanlardır belki.

*

       Efendi çocukmuş, nezaket sahibi bey’miş… Yesin ONU NİNESİ…YESİN ONU DEDESİ, yani. Çıkar, çıkar diye bağıracak değiller ya. Şahsi menfaatimin hizmetçisiyim, diyecek değiller ya…

*

          Millete hizmete devam diyecekler,  kendimi düşünüyorsam namerdim diyecekler, tabi. Emin ol ölene kadar hep koltukta kalmak ister bunlar. Hani koltuğun gideceği endişesini giderecek olsa, makam koltuklarının başında uyuyup eve gitmez bunlar.

*

Ah, o koltuklar ne kadar da yumuşak, ne kadar da rahat değil mi ?

*

Neyse,  masaya üç kere vurun.  …  , … ,…

SES GELDİ Mİ ? DUYDUNUZ MU ? DEMOKRASİ VAR MI ???

                                       ** *

  YENİ HASTANEDE İŞÇİ ALIMINDA KUR’A YAPILACAKTI ? KAÇ KİŞİ ALINACAK, BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK, AÇIKLANACAKTI? SON DURUM NE, KİM BİR AÇIKLAMA YAPACAK ACABA ?

                                        ***

    Şirinevler Mahallesine yapılan yeni hastanenin bazı bölümleri açıldı ve  30 Mart yerel seçim sürecinin son zamanlarında hizmet vermeye başladı, devam ediyor.

*

     Daha önce, Şirinevler Mahallesi esnaf ziyaretinde konu  Mehmet Ali Şahin’e sorulmuş ve Şahin, işçi alımlarının kura ile yapılmasını doğru bulduğunu, ilgili firmanın  böyle yapmayı tercih etmesinin iyi olacağı yönünde bir açıklama yapmıştı.

*

   Bu açıklamanın ardından  Ak Parti İl Yönetimindekiler de kesinlikle kura yapılacaktır. Mehmet Ali Şahin’in önerisi gibi olacaktır demişlerdi.

*

Gelinen süreçte seçimlerin ardından bu konu da hiçbir açıklama yapılmadı. Yeni hastaneye tam olarak kaç kişi alınacak?

*

Şahin’in ifade ettiği kura çekimleri için nereye ne zaman müracat edilecek ?

*

Şu ana kadar Ak Parti’ye Bin’in üstünde hatta 2 Bin’i bulan başvuru yapıldığı söyleniyor. Tabi ki orası yetkili değil. İnsanlar iktidar partisi diye gidip bir özgeçmiş bırakıyorlar.

*

    Yani diyeceğimiz o ki, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden bu konuyla ilgili bir açıklama ne zaman yapılacak ? Herhalde onlar direk konunun yetkilisi. Bu konu da en az 2 Bin kişi ve aileleri bekliyor ? Bir an önce bir açıklama yapılsa da şu kuralar bir çekilse…

                                       ***

        Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Binasının AYLIK KİRASI 40 bİN tL Mİ ?

                                      ***

           Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği yukarıdaki bahsettiğimiz konuya bir açıklık getiriversin bir de  eli değmişken, kamuoyunda sıklıkla konuşulan, ve hiçbir açıklama yapılmayan, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Binasının AYLIK KİRASININ 20-BİN TL -30 BİN TL- 40 BİN TL ARASINDA OLDUĞU şeklindeki değişen söylentinin ortadan kalması için bir açıklama da yapabilirler mesela.

                                                                     *

 Bu konu da bir basın açıklaması yapılsa  kira bedelinin doğrusunu kamuoyu  öğrense kötü mü olur ?

*

     20 Bin -30 Bin – 40Bin’ iddiaları DOĞRUYSA  Karabük şartlarında felaket bir rakam yani. Kamunun parası sonuçta…

*

Bu konuyu siyasi partiler de hiç merak etmezler mi acaba ? Bu siyasi partiler aslında ne iş yapar acaba ? O koltuklarda oturanların kamu yararının hizmetinde olması gerekmez mi ? Yoksa koltuktakilerin işleri/dertleri /uğraşları başka ve özel mi ? Neyse

*

Kamu merakı giderilmeli, bu işin doğrusu ortaya konulmalıdır, vesselam…

                                       ***

   KÜTÜPHANE BİNASI AÇILIŞI YALAN MI OLDU NE ?

                                        ***

    2014 Nisan ilk yarısındayız.   İl Kütüphane Binası ÇOKTAN BİTTİ.  ORADA ÖYLECE DURUYOR. Karabük Belediyesi işini yaptı,  Kültür Müdürlüğü’ne devretti.

*

Daha önce 2013 yıl sonu gibi açılacağı söylenilen Kütüphanenin, yerel seçimlerden önce açıl-a-mayacağı biliniyordu. Yerel seçimler bitti.  Ne zaman  açılabileceği hala  meçhul…

*

        Yani, Karabük Belediyesi binayı işletmesi için devrettiği Kültür Müdürlüğü’ne  bakıyor, Karabüklü Vatandaş Kültür Müdürlüğüne  Kütüphane Binasının açılması noktasında bakıyor, hatta ve hatta koskoca bir bina bitmiş halde Karabük İl Müdürlüğü’ne bakıyor…  Ama görülüyor ki İl Kültür Müdürlüğü de Binaya bakıyor…  NEDEN?..

*

    VE SONUÇ, KÜTÜPHANE NE ZAMAN AÇILACAK ? NEDEN AÇILMIYOR? Cevap bekleniyor.

                                     ***

    BİR PLATFORM KURULSUN EMEKLİLER DERNEĞİ ÖNCÜLÜK YAPABİLİR HERHALDE. ŞU HARAÇ GİBİ 1TL’LER KALKSIN…

                                          ***

Konuyu birkaç kez yazdık. Konu vatandaştan alınan haraç gibi bir ücret.  Tırnak içinde verelim geçmişte yazdığımızı.

*

“Elektrik faturaları zaten yeterince dolgun, geliyor. İçinde kaç kalem zamazingo var belirsiz. Bunun üstüne bir de ödemeye gittiğimizde 1 TL EK ücret daha alıyorlar. Haraç gibi yani. Vereceksin , başka çaresi yok.

                                                                       *

      Yasal dayanağı var mı bunun hukukçular bir el atsın, gerekirse gidelim dava falan açalım ama.. Ya bu vurguna bir dur diyecek BABAYİĞİT yok mu ?

                                                                    *

     Seçim meçim gelir geçer de  50 Bine yakın abone her ay 1 TL Haraç gibi ek ücretten ayda 50 Bin TL, yılda 600Bin TL, nakit gıcır banknot… (3-5 kuruş olmasa da yarısı falan yani )

                                                                   *

       İlgili enerji firmasının kasasına,  langırt köy sandığı hesabı yani… YA KARABÜKLÜNÜN BİR SAHİBİ VAR MI ?  VAR , BİZİZ KARABÜKLÜNÜN , İŞÇİNİN, EMEKLİNİN  HAKKINI SAVUNACAK KİŞİ/KURUM VS. DİYEN VARSA BUYURSUN Bİ EL ATSIN DA DÜZELTSİN ŞU İŞİ.

                                                                   *

  Vatandaşa da yazık değil mi ? Ya emeklinin ayakkabı kutusu değil ayakkabısı yok neredeyse diyeceğiz siyasi eleştiriye tahammülü olmayanlar zıplayacak, onun için öyle demiyoruz. Şöyle diyelim. Bu vatandaşa zulüm değil mi ? Haksız kazanç değil mi ? Buna bir durun ben Karabük’ün hakkını kimseye yedirmem diyen biri çıkıp çözecek mi ? BAKIP GÖRECEĞİZ YANİ…  “dedik.

*

Baktık, baktık, baktık ki, KİMSE yok, kimseyi göremedik yani.

*

Hani siyasi partiler istese,  ilgili elektrik ödeme merkezinin önünde bir eylem yapsa, bu haberler Karabük’te ve ulusal da yayımlansa belki bir değişiklik/düzeltme olur.

*

          Sadece siyasiler değil Karabük2te elektrik faturası ödeyen herkesin katılabileceği , geniş bir platform oluşturulabilir. İşte  Emekliler Derneği’nden  diğer tüm oda ve derneklerinde içinde olacağı bir platformla, Karabük’te günler öncesinden yazılı ve görsel basınında duyuruları ve halkı daveti  eşliğinden  oraya yıkın bakalım 3Bin – 5 Bin kişiyi …

*

        İşte elektrik faturalarını yırtılsın falan, kısa bir de konuşma bitti / gitti. Ülkede her kanal da haberlerdesin , gülümse, yani…

*

        Yine soruyoruz. Bu işe engel olacak bir BABAYİĞİT, çıkmamıştı, Peki bu dediğimize öncü olacak bir BABAYİĞİT çıkacak mı ??? Bakıp , göreceğiz.

*

         Yok çıkmazsa, herşeye eyvallahsa yani, ÖLENE KADAR MOKOKO KARDEŞİM, bu değişmez yani , bilin…

Not: Bu yazımız 9 Nisan 2014 Tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’ndeki köşemiz de yayımlanmıştır.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle