logo

İstişare Toplantısı Düzenlendi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yüz yüze eğitime ilişkin yol haritasının açıklanmasının ardından Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, 1-3 Eylül günlerinde uyum eğitimleri gerçekleştirecek okul öncesi ve ilkokul müdürleri ile Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ve Temel Eğitim Şube Müdürü Ahmet Kabadayı’nın da katıldığı toplantıda; 2021-2022 eğitim öğretim yılı hazırlıkları, okulların temizlik ve tertibi ile ilgili yapılan çalışmalar, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı,  okul servislerinin denetimi, yönetim süreçleri, öğretmen ve personel ihtiyaçları, okulların salgın sürecine uygun bir şekilde yüz yüze eğitim-öğretime hazır hale gelmesi için yapılan çalışmalar görüşüldü.

Toplantıda gündem maddelerine ilişkin tek tek açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, 31 Ağustos tarihi itibariyle okullarda herhangi bir eksiklik olmaması noktasında uyarılarda bulundu. Ardından okul müdürlerinden okulların durumu ile ilgili bilgi alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, genel değerlendirmelerde bulundu.

Okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu kaydeden Akbaş,  “01 Eylül tarihi itibariyle özlem ile beklediğimiz öğrencilerimizi okullarımızda ağırlayacak olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Hijyen kuralları kapsamında okullarımızın tamamında her türlü tedbirler alındı. Okullarımıza ihtiyaç duydukları dezenfektan, maske, sıvı sabun ve tüm temizlik malzemeleri tedarik edilerek gönderilmiştir. Yeni eğitim öğretim yılına salgına karşı aldığımız tedbirlerle güvenle başlayacağız. Her şey kontrollü gidiyor. Biz sürekli sahadayız ve okullarımızı takip ediyoruz. Çalışmaları yerinde gözlemliyoruz. Velilerimizin içi rahat olsun. Bu hassas dönemde yöneticilerimiz bütün gayretiyle çalışıyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yüz yüze eğitime ilişkin yol haritasının açıklanmasının ardından Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, 1-3 Eylül günlerinde uyum eğitimleri gerçekleştirecek okul öncesi ve ilkokul müdürleri ile Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ