logo

‘İyilik kanımızda var’ sloganı ile Kızılay’a kan bağış

Safranboluda öğretmenler ‘İyilik kanımızda var’ sloganı ile Kızılay’a kan bağışında bulundu.  Koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışı oranlarının düşmesi sonrasında Kızılay’a kan desteginde bulunmak icin kampanya kapsamında  öğretmenlerimiz  iftardan sonra kan vermek için Safranbolu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında hazır bulunan Kan Bağışı aracına gittiler.

           Ögretmenlerle beraber kan bağışında bulunan Safranbolu  İlçe  Milli Eğitim Müdürü Gümüş, yaptığı açıklamada, ‘Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de  bu iyilikte varız dedik. Ramazan ayı olması ve salgından dolayı Kızılay’ın kan stoklarının düştüğü ifade edilmisti. Bizlerde insani yaşatki devlet yaşasın düsturuyla hareket ederek kıymetli öğretmenlerimizle kan bağışında bulunduk.

           İlçe Milli Eğitim Müdürü Gümüş,”Kan verme alışkanlığını kazandırmak, kan verme konusunda toplumun bütün kesimlerinde bir duyarlılık oluşturmalıyız. Buradaki asıl amacımız; insanlarımızın ihtiyaç duydukları kanı bulabilmeleri. Kan bağışında bulunarak bir yandan sağlığımıza faydasının olduğunu, diğer yandan da kan bekleyen birçok kişinin hayata tutunmasına da yardımcı olduğumuzu unutmamalıyız. Bu tür etkinliklerle  tüm vatandaşlarımızı Kızılay´a kan vermeye davet ediyorum” dedi.

         Gümüş “bağışladığımız her bir damla kanımızın  hayat kurtaracağını bilen meslektaşlarıma  bu önemli konuda duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum’ dedi

Share
#

SENDE YORUM YAZ