Hoşgeldiniz  

KABUSEM Iraklı öğrencilere 13 farklı alanda kurs verdi

Okan Küçük | 31 Temmuz 2019 | Genel A- A+

      Karabük Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, Irak’ın farklı üniversitelerden gelen 88 öğrenciye Temel İngilizce, DNA Nanoteknolojisi, Kültürlerarası Sağlık Bakımı ve Önemi, Bilgisayar Destekli Tasarım, Havacılık İçin GPS ve Navigasyon Uydu Sistemleri, Temel İtfaiye Eğitimi ve MS Office gibi konuları içeren 13 farklı alanda kurs verildi.

       Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Irak Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı (IYBAB) arasında geçtiğimiz yıl imzalanan antlaşma kapsamında Irak’tan Karabük’e gelen 88 öğrenci, 07-30 Temmuz tarihleri arasında 13 farklı alanda kurs aldı.

      Kurslarda başarılı olan katılımcılara sertifikaları 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, KABUSEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Sur ve TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Boy tarafından verildi.

    Sertifika töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, kurslarda başarılı olan öğrencileri tebrik etti.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle