logo

Kadir Gecesi Kutlama Programı Çevrimiçi Gerçekleşti

Karabük İli İmam Hatip Okulları Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kadir Gecesi Kutlama Programı 8.05.2021 Cumartesi günü 22:15’te çevrimçi gerçekleştirildi.

Program Müdürlüğün Youtube kanalı üzerinden de canlı olarak yayımlandı.

Moderaörlüğünü Sebahattin BİLİCİ’nin yaptığı program Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hafız Ahmet Sadık SARI’nın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’ın selamlama konuşması ile devam etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş: “Öncelikle bu mübarek, özel ve anlamlı gecede bizlerle birlikte olan Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Murat ŞİMŞEK’e ve siz değerli katılımcılarımıza hoş geldiniz diyorum. Şu an bizleri youtube üzerinden de takip eden herkese hoş geldiniz diyorum. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan mübarek Ramazan ayının sonuna geldiğimiz şu günlerde, Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç, heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği, aynı zamanda hatalarımız için tövbe kapılarının sonuna kadar açık olduğu bu mübarek gece, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun daha da artması için Yüce Allah’ın bizlere sunduğu eşsiz fırsatlardan biridir. Mübarek Kadir Gecesinde yaşanılan bu manevi atmosfer;  yarın da aynı duygularla devam etmeli, geçmişte yaptığımız hata, kusurlarımızın  bir daha tekrarlanmamasına gayret göstermeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevginin, saygının, hoşgörünün, dostluk ve kardeşliğin hâkim kılınmasını sağlayarak, yetimlere, kimsesizlere, fakir ve düşkünlere yardımda bulunulmalı, elimizi ve gönlümüzü uzanabildiğimiz herkese açmalıyız. Maalesef tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de etkili olan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu sene ibadetlerimizi daha bireysel yapmak zorunda kaldık. Ziyaretlerimizi erteledik. Bu nedenle, bugün ellerimizi semaya açtığımızda dualarımızın insanlığın huzuru, mutluluğu, sağlık ve sıhhati, özellikle de virüs salgınından biran önce kurtulması için olmasını temenni ediyorum. Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu kıymetli ve muazzez gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimdir. Yüce Allah’tan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta eğitim camiamız olmak üzere, Milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek ve özel gecenin Ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.  Sözlerime son verirken bugün gerçekleştirdiğimiz “Kadir Gecesi Programı”mızda bizlerle birlikte olan Prof. Dr. Sayın Murat ŞİMŞEK’e tekrar hoş geldiniz diyorum. Ayrıca bu güzel programın gerçekleştirilmesinde emeği geçen başta Şube Müdürümüz Muhammet Nuri ATASEVEN olmak üzere, programa destek veren/katılım sağlayan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Program, Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Murat ŞİMŞEK’in gecenin fazileti, feyiz ve bereketini konu ettiği sohbetinin ardından Safranbolu Şehit Ömer Bilal Akpınar Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencileri Necmettin gazel ve Muhammed Emin Özeken’in okudukları ilahi ve kasidelerle devam etti. 

Kadir Gecesi İhya Programı  Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Yaşar SEİS’in Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep GÜNEY’in yapmış olduğu dua bölümüyle son buldu.

Karabük İli İmam Hatip Okulları Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kadir Gecesi Kutlama Programı 8.05.2021 Cumartesi günü 22:15’te çevrimçi gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ