Hoşgeldiniz  

Kahveci; Daha Sert Vurdu.

Okan Küçük | 13 Temmuz 2013 | Genel, Güncel, Okan Küçük, Yazar A- A+

kahvecinamalcevap

İşte Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci’nin TSO Başkanı Sedat Namal’a zehir zemberek cevabı…

” Sayın basın mensupları,

Bu konu ile ilgili çiçeği burnunda TSO Başkanı benimle ilgili haddini aşan ve büyük bir üzüntü ve esefle karşıladığım birçok çirkin iddia ve ithamlarda bulunmuştur.

Bu işin benim önderliğimde yapıldığı iddiası;

Size olayın nasıl başladığını ve nasıl geliştiğini yukarıda izah ettim. Önderliği takdirlerinize bırakıyorum. Karabük’ten 40-50 kişi rahatsızlanacak hastaneye yatacak ve biz Karabük Milletvekilleri olarak onlarla ilgilenmeyeceğiz. Ne oldu, nasıl oldu diye sormayacağız, İstenen bu mu. ?

Biz, Dicle kenarında bir kuzuyu kurt kapsa onu Ömer’den sorarlar diyen bir zihniyetin temsilcileriyiz. Çünkü biz önce İnsan diyen bir misyonun bir siyasi anlayışın temsilcisiyiz. Bunu anlayamayana bunu tenkit edene ne diyelim. Biz her hangi bir hemşerimizin Ankara’da hastanedeki randevusu ile saatlerce uğraşırken toplumsal olay haline gelmiş bu duruma lakayt mı kalsaydık.

Bizim hemşerilerimizle ilgilenmemizden birileri rahatsız olmuşsa varsın olsun. Biz hemşerilerimizle ilgilenmeye devam edeceğiz. Bunu siyaseten değil insanlık adına yapacağız

Sayın TSO Başkanının “ sen başlattın ben başlattım kavgası” iddiası

Benim bu işi ben başlattım diye bir iddiam yok. Böyle bir yarış içinde olmayı hem siyaseten hem de insani açıdan doğru bulmam. Benim ve Sayın M. Ali Şahin Bey’in bu sürecin neresinde olduğunu yukarıda açıklamaya çalıştım. Takdiri size bırakıyorum. Benim bir Çevre uzmanı ve TBMM Çevre Komisyonu Başkan Vekili olarak prensibim, insan sağlığına ve çevreye zarar vermemek şartıyla, her türlü yatırımı desteklemektir. Bu konuda benim hiçbir açıklamam yokken ve CHP milletvekilinin ben başlattım açıklaması varken sayın TSO Başkanının fabrikayı kapatmak için Ak Parti ile CHP anlaşmışlar, birbirleriyle yarışıyor gibi kamu oyuna lanse etmesini de yadırgadım. Siyasi hayatta CHP ile kimlerin anlaştığı bellidir. Bizi, iş adamları üzerinden siyaset yapmakla suçlayanlar; kendi işlerine bakmayıp; iş adamları üzerinden siyasete girmeye çalışmakta, adeta ısınma turları atmaktadır.

Başta Kardemir olmak üzere sanayi kuruluşları ile ilgili bakanlıklara yazı yazdığım iddiası

Buna söyleyecek söz bulamıyorum. Biz Türkiye’yi ve Karabük’ü büyütmeye ve geliştirmeye çalışan misyonun temsilcisiyiz. Ak Parti demek kalkınma demektir. Bizim Karabük’ü ve Sanayiimizi geliştirmek için nasıl çalıştığımızı en iyi kendisi bilir. Daha düne kadar bizimle organize sanayisinin nasıl büyütülmesi gerektiğin konuştuğumuz bu arkadaşımızın bu gerçek dışı ithamları medya önünde nasıl söyleyebildiğini anlayabilmiş değilim.

Ancak herkes şunu iyi bilmelidir ki gelişen dünyada ne yaparsan yap; nasıl üretirsen üret dönemi sona ermiş, yerine İnsan sağlığına, doğaya ve çevreye duyarlı üretim dönemi başlamıştır. Bu konuda Türkiye’de hukuk vardır, kurumlar ve kurallar vardır. Benim böyle bir yazı gönderdiğimi ve gönderebileceğimi düşünenler ancak kendi karakterlerini ortaya koyarlar. Ayrıca bize kimse Marzinc patronlarının kimler olduğundan bahsederek aba altından sopa göstermeye çalışmasın. Biz Allahtan başka hiç kimseden korkmayız ve hiç kimseye de eyvallah etmeyiz. Demirden korksak trene binmezdik.

Kıymetli basın mensupları;

Hiç kimse Karabüklü’nün, Karabük’ün üstünde değildir. Yani kimse efendim ben fabrika kuruyorum, iş-aş veriyor, ihracat yapıyor, vergi veriyor, katma değer üretiyorum diye bizden insan sağlığına ve çevreye verdiği zararı görmezlikten gelmemizi beklemesin. Benim siyasi istikbal diye bir endişem yok. Biz bir kişinin hayatı kurtulacaksa siyasi istikbalimizden vazgeçeriz diyen, bu yola kefenimizi giyerek çıktık diyen bir lidere sahibiz. Ben de diyorum ki bir hemşerimin sağlığı için, bir çocuğun öksüz kalmaması için benim siyasi hayatım feda olsun. Ben Karabüklü hemşerilerime hizmet için geldim. Bu hizmetin en önemlilerinden birisi de sağlıktır. Biz insanı yaşat ki devlet yaşasın misyonunun temsilcileriyiz. Biz sayın TSO başkanının da de öyle olduğunu düşünüyorduk; yanıldık mı?

Sayın Namal’ın orada çalışan 130 işçinin sağlık durumu, Karabük’ün bundan zarar görüp görmediği ile ilgili bir endişesi yok gibi. Başkan’ın endişesi tırlarının işsiz kalması. O’na da hak vermemek mümkün değil; biz O’nun içinde üzüntü duyuyoruz. Ancak burada suçlu benmişim gibi, şoförlerine gidin maaşınızı Osman Kahveci’den isteyin tarzındaki ucuz siyaset kendisine hiç yakışmamıştır. Derdi insan sağlığı olsaydı tüm konuşmasında sadece bir kez geçmiş olsun demekle işi geçiştirmez; sorunları siyatik, bel ağrısı deyip hafife almazdı. Her konuda bizimle istişare edeceğini söyleyen sayın Namal’a ne oldu da bu konuda bizimle irtibat ve diyoloğ içinde olmadı. Sanıyorum ticari kaygıları sağlıklı düşünmesine engel olmuş. Bundan dolayı olacak ki bir milletvekiline haddini bildirme lafını edebiliyor. Bu laf ona hiç yakışmamış haddini aşmıştır. Haddini bilmeyenler hadd bildiremezler. O ancak çalıştırdığı işçilerine haddini bildirebilir. Milletvekillerine haddini ancak millet bildirir. Vakti zamanı gelip sandık aziz milletin önüne konunca O da bir oy kadar hadd bildirebilir.

Değerli basın mensupları

Kimsenin bizden ayrıcalık isteme, imtiyaz isteme hakkı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir; ve kanunlarla yönetilir. Dolayısıyla iş adamlarımız, yatırımcılarımız belli kanun ve yönetmelikler çerçevesinde yatırım ve faaliyetlerini yapacaklardır. Biz siyasetçiler ülkemiz sanayileştirirken vatandaşımızın sağlığını da korumak zorundayız.

Bu konuyu yanlış mecralara çekenler siyaseten kullanmak isteyenler kurumları ve siyasileri karşı karşıya getirmek isteyenler olabilir. Bize düşen görev herkesin yetki ve sorumluluğu çerçevesinde hareket etmesi ve konunun istismar edilmesine fırsat verilmemesidir. Bu konuda aslı astarı olmayan dedikodulara da itibar edilmemelidir.

Biz hiç kimsenin işinden aşından olmasını istemeyeceğimiz gibi sağlığının da elden gitmesini istemeyiz. Ümidimiz odur ki en kısa zamanda ilgili fabrika ÇED raporunda belirtildiği şekilde insan sağlığı ile ilgili gerekli tedbirleri alır ve üretim faaliyetlerine tekrar devam eder. Bu konuda siyaseten üzerimize düşen bir görev de olursa onu da seve seve yaparız.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Osman KAHVECİ

Karabük Milletvekili

 

kahvecinamalcevap

 Not: Basın açıklamasının tamamı bir sonraki haberimizde olacak.

Etiketler:

Kahveci; Daha Sert Vurdu. için 1 yorum

  1. halit öztürk dedi ki:

    bu konuyla ilgili yazılarınızı sonuna kadar okudum olumluydu biz karabük lülerle bir tel ile ilgilenmeniz cok olumlu pek alışık olmadımız bir durum başarılar dilerim benimde cok önemli bir sorun insan hayatıyla ilgili safranbolu yolbaşı köyü merkez (moğul) mah su sorunu var şu ramazan mübarek ayda suya sorun yaratan da muhtar allah rızası icin buna da bir cözüm olursa 35 40 aile ortala 70 80 kişinin yarasına merhem olursunuz ayrıntılı bilgi olarak ta mail adresimden ve ulaşabilirsiniz allah razı olsun

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle