Hoşgeldiniz  

Kahveci: “Konuya Fransız Kalmış Değiliz.”

Okan Küçük | 15 Ağustos 2014 | Genel, Okan Küçük, Sağlık A- A+

    Bugün Karabük Milletvekili Osman Kahveci ile bir telefon görüşmesi yaptık.   Bir kaç konuda  yaptığımız görüşmelerin biri de son günlerde ,  bir işçinin  ölümüyle yeniden gündem de olan Marzinc şirketiyle alakalıydı.

     Kahveci’ye işçi ölümüyle ilgili kat’i otopsi raporunun çıkmadığını ama KBÜ Araştırma Hastanesi’nin verdiği ölüm raporunun zatürreye bağlı kalp durması  şeklinde olduğunu duyduğumuzu daha sonra  işçinin eşi tarafından otopsi talep edildiğini otopsi’nin yapıldığını ve kati rapor için naaşın  Ankara’ya otopsiye gönderildiğini son raporun kısa süre içinde çıkacağını duyduğumuzu söyledik  bu konu hakkında ve ayrıca Çalışma Bakanlığı müfettişlerinin  şu an  ilgili şirkette inceleme yaptığını bununla ilgili bir sonuç çıkıp çıkmadığı konusunda bilgilerini sorduk.

          Kahveci; cevaben   özellikle genç yaşta bir kişinin ölümünün kendilerini üzdüğünü ve ölüm nedenin net olarak ortaya çıkarılmasının gerektiğini ifade etti. Henüz  kesin otopsi sonucunun çıkmadığını ama kendilerinin Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili  Mehmet Ali Şahin’le birlikte bu konuda sürekli istişare içinde olduklarını söyleyerek; Ankara Mesleki Hastalıklar Hastanesi’ndeki raporunda zatürre yönünde olduğunu ifade etti.  Şu ana kadar olan sürecin ve raporların Mehmet Ali Şahin’e  kendisi tarafından aktarıldığını söyleyen Kahveci;   kesin otopsi sonucunu da takip edeceklerini söyledi. Karabüklüler merak etmesin konuya Fransız kalmış değiliz. Konunun her aşamasını Şahin’e de aktararak takip ediyoruz, dedi.

     

      Çalışma Bakanlığı Müfettişlerinin incelemelerinden haberdar olduklarını ama henüz bir kararın çıkmadığını söyleyen Kahveci; biz konuyu takip ediyoruz.  Karabük’ün her meselesinin doğal olarak zaten takipçisiyiz, dedi. 

           Not:  Bilindiği gibi bu işçinin ölümüyle ilgili şu ana kadar kesin otopsi raporu da çıkmadığı için herhangi bir kişi ya da kurumu suçlayan bir haber yapmadığımız gibi, aynı nedenle yani kati rapor olmadığı gerekçesiyle herhangi bir kişi ya da  kurumun savunuculuğunu ve sözcülüğünü yapmaya da  kalkışmadık.   Aynı Sayın Kahveci gibi , bir kişi hayatını kaybediyorsa bunun nedeninin araştırılması gerektiğini ifade ettik/ediyoruz.  Peşin bir yargıyla ne birilerini suçluyor ne de  peşin bir yargıyla birilerinin sözcülüğünü yapmıyoruz.  Bir başka yazımızda son cümle söylediğimiz gibi …Lütfen bizi başkalarıyla ,  bizden başkasıyla karşılaştırmayın.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle