logo

Kamil Güleç, doğrusunu açıkladı.

Karabük‘ün hayırsever ve köklü bir ailesi olan Güleç Ailesi‘ne, herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın ve kendilerine basın etiğine aykırı bir şekilde cevap hakkı bile tanımadan, belli aralıklarla ama düzenli olarak atılmaya çalışılan iftira ve karalama kampanyalarına bir yenisinin daha eklenmeye çalışılması sonrası Karabük’te her şeyden önce eserleriyle orta da olan Sanayici Kamil Güleç, bir basın açıklamasıyla cevap verdi.

Güleç, açıklamasında “Bugüne kadar bültende yer alan tarih aralığı da dahil olmak üzere en başından beri bir satış
işlemim
, manipülatif hareketim gerçekleşmemiştir.
İdare tarafından tedbir niteliğinde tesis edilen geçici işlem yasağının kaldırılması için gerekli yetkili
makamlara, hukuki yollara
başvurulmuştur.” denilirken , “…Hal bu iken, mal bulmuş mağribi gibi yayınlanan açıklamaya sarılıp her zaman ki figürasyonla gerçeğin iğfal ve suistimaline izin vermemek için Karabük kamuoyuna saygıyla duyururuz…” diyerek yaptığı basın açıklamasının tamamı aşağıdadır.


“Değerli Karabük Kamuoyuna;
SPK bülteninde İdare tarafından; Vakıf Finansal Kiralama AŞ. Pay piyasasında 22.04.2021 – 04.05.2021 döneminde gerçekleştirilen işlemler temel alınarak bazı gerçek ve tüzel kişiler hakkında geçici işlem yasağı tedbirine başvurulduğu açıklanmıştır.
Devletimizin; sermaye piyasalarını destekleyen yaklaşımının etkisiyle son bir yılda sermaye piyasalarında yerli yatırımcı ilgisi artmıştır. Sermaye piyasalarının derinleşmesinin şirketlere, yatırımcılara ve ülkemizin sürdürülebilir büyümesine çok yönlü katkı sağladığı bilinmektedir. Piyasaya aktif olarak katılımda bulunan yatırımcılar sayesinde tasarruf|arın değerlendirilmesi ile ülke ekonomisinin kalkınması amaçlanmaktadır. Artan yatırımcı sayısına paralel birçok şirket de borsaya kota olmak üzere harekete geçmiş durumdadır.

Şahsımın faaliyeti menkul kıymet yatırımı amacıyla arz ve talep koşulları çerçevesinde halka açık
Devlet İştiraki olan VAKFN hisse senedi almaktan ibarettir. Fiyat hareketi menkul kıymet piyasalarının doğal
özelliğidir. Bugüne kadar bültende yer alan tarih aralığı da dahil olmak üzere en başından beri bir satış
işlemim, manipülatif hareketim gerçekleşmemiştir.
İdare tarafından tedbir niteliğinde tesis edilen geçici işlem yasağının kaldırılması için gerekli yetkili
makamlara, hukuki yollara başvurulmuştur.

Hal bu iken, mal bulmuş mağribi gibi yayınlanan açıklamaya sarılıp her zaman ki figürasyonla gerçeğin iğfal ve suistimaline izin vermemek için Karabük kamuoyuna
saygıyla duyururuz.”

Kamil Güleç’ten karalamalara cevap


Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ