logo

Kamil Güleç Kütüphanesi TRT World’de

  Karabük‘te bir çok sosyal – kültürel projeye imza atan, Karabük’ten kazandığını Karabük’e yatıran Sanayici – İşadamı kimliğinin yanı sıra hayırseverliğiyle de Karabük’ün Kamil Amca’sı olarak anılan Kamil Güleç‘in Karabük Üniversitesi içine yaptırdığı Kamil Güleç Kütüphanesi tüm dünya da yayınlanan TRT World‘de haber oldu.

Yayın dili İngilizce olan ve TRT tarafından kurulan uluslararası televizyon kanalı TRT World , dünya çapında TRT’yi temsil eden kanal olarak yayın hayatına devam ediyor. Devlet eliyle Türkiye’nin tanıtımının yapıldığı ve 24 saat canlı haber yayınlamakta olan TRT World’de yayınlanan “Türkiye’nin kitaplık şeklindeki Kütüphanesi, mimari bir mucize” başlıklı haberinde Türkiye’nin tanıtımında KBÜ‘de bulunan Kamil Güleç KütüphanesiTürk hayırsever Kamil Güleç, Türkiye’nin Karabük ilinde büyük bir kitap şeklindeki kütüphanenin yolunu açan bir projeye destek verdi.’ cümleleriyle yer aldı.

Kütüphane’nin bölgenin manzarasını değiştirdiği ve ana turistik mekanlarından biri haline geldiğini de vurgulayan haber de, kütüphaneyle ilgili diğer bilgiler de yer aldı.

İngilizce yayınla tüm dünya da yayınlanan TRT World’de Türkiye’nin tanıtımında yer alan, Karabük’ten Kamil Güleç Kütüphanesi’ni ilimize kazandıran Kamil Güleç nezdinde Güleç Ailesi’ne teşekkür ederiz.

Not: Bilindiği gibi, Karabük’te Türkiye’de yeni uygulanmaya başlanan villa evler sistemi ile Güleç Sevgi Evleri 5 adet villa ev ile 2009 yılından beri hizmet veriyor. Güleç Ailesi, bu evlerin her birinde en çağdaş şartlarda 6-12 yaş bir çok çocuğun barınma ve eğitimleri dahil her türlü sosyal imkanlarıyla birlikte çocukların geleceği için sürekli bir şekilde emek vermeye de devam ediyor.

İlgili haber için burayı tıklayınız

Kamil Güleç, Karabük Üniversitesi içine yaptırdığı Kamil Güleç Kütüphanesi tüm dünya da yayınlanan TRT World’de haber oldu.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ