Hoşgeldiniz  

Kamil Güleç’in Açıklaması Gündem Oldu.

Okan Küçük | 10 Nisan 2017 | Genel A- A+

       

 1945  Karabük Doğumlu olan Sanayici İş Adamı, Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekili , Çağ Çelik Yönetim Kurulu Başkanı, Medikar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı  Kamil Güleç;  Karabük İktisadi Kalkınma ve Yardımlaşma Vakfı toplantısında yaptığı konuşmada Karabük’ün geleceğine yönelik  önemli bir vizyon sunumu yaparak Medikar Sağlık Bilimleri Üniversitesi için harekete geçilmesi gerektiği vurguladı.

ÖZEL MEDİKAR SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

Kamil Güleç;  “Sağlık alanında da faaliyet gösteriyoruz  bilginiz gibi Medikar Hastanesinin de Yönetim Kurulu Başkanıyım.  böyle bir sosyal  eserin Karabük’te olmasından mutluyum, Karabük halkının buna sahip çıkmasını bekliyorum. Ben Karabüklü olarak elimden geldiği kadar destekliyorum Karabük Halkının Teveccühüne teşekkür ediyorum  Ömrüm yeterse Medikar Hastanesini Sağlık Üniversitesine çevirmek istiyorum  bunu başarabilirsem bu eser 100 lerce yıl gençlerimize hizmet edecektir.”

 KAMİL GÜLEÇ:  “BEN KARABÜK’ÜN ÇOCUĞUYUM.”

       

     Ben Karabük Çocuğum diyerek  Karabük’ün geçmişi  tamam  ama geleceğine doğru yolda bakmamız lazım bugün Karabük’ün  en çok ihtiyacı olan  Filyos Limanı   Karabük Geçmişte DÇ sanayinin ilk merkezi  olarak buradan başlamış  her zaman DÇ Sektörüne üniversitelik yapmış  bunun için ihtiyacımız var, diyen Güleç,

       “Evet Filyos Limanının temelini attık  Sağ olsun Başbakanımız  Kendisi  Ulaştırma Bakanı iken En az 10  defa ziyaret ettik  Sayın Mehmet Ali Şahin ile Sanayicilerimizle  defalarca  Filyos Limanı’nın 50 yıllık serüveninin bitirilmesi ve hayata  geçmesini talep ettik  filyos limanı temelinin atılması ile birlikte alt yapı çalışmaları hızla devam ediyor  ama  önümüzdeki günlerde Üst yapı çalışmalarının da ihale edilmesi gerekir.

Biz Kardemir olarak Filyos limanının Üst Yapı ihalesine katılmak istiyoruz  Eğer Alt yapı bitirildikten sonra Üst yapıya geçilirse  o zaman çok zaman kaybımız olur Ama ikisi bir arada yürürse 3-4 yılda tamamlarız  bu konuda çaba harcıyoruz  Çevre yolu ile birlikte Karabük Yenice yolu mutlaka Duble yol olmalıdır  çünkü Limanda ( Kardemir )  bizim 10 milyon ton yükümüz olacak gidiş geliş olarak  bu lojistik için Demir yolu yeterli olmamasından dolayı Karabük yoluna ihtiyaç var

GÜLEÇ: “KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN TÜRKİYE’DE SAYILI ÜNİVERSİTELER DE OLMASI DAHA BÜYÜK BAŞARI OLACAKTIR.”

          Karabük Üniversitesinin Nüfusunun çoğaltılması kısa vadede ekonomik girdi sağlayabilir ama  Üniversitenin  Kalitesini Üst Seviyeye Çıkartıp  Türkiye’deki sayılı üniversiteler arasına  bilimsel olarak  girmesi ve diplomasının çok daha yüksek seviyelerde olması  bizim için gelecekte daha büyük başarı olacaktır  Karabükü daha  iyi temsil edecektir  bu anlamda yeni rektörümüzde geçmişteki rektörümüz  gibi çalışmalarını devam ettiriyor önü açıktır.


ORGANİZE SANAYİ

Karabük Organize sanayinin birincisi kuruldu kurulurken  geçmişteki belediye başkanlarımız ile o zaman  ben TSO Başkanıydım.  Birincisini çok zor şartlarda kurmuştuk sonra ikincisi  kuruldu. Bugün Eskipazar’da İhtisas Organize Sanayi kurulma çalışmaları sürüyor

 GÜLEÇ: “HER ŞEYİMİ BURADA KAZANDIM. HER ŞEYİMİ KARABÜK’E HARCAMAYA ÇALIŞIYORUM.”

“Karabük ün ne ihtiyacı varsa Şahsım olarak ben tüm gücümle çalışıyorum   ben Karabük Çocuğuyum burada yetiştim  sıfırdan  hayata atıldı ve her şeyimi burada kazandım yine Her şeyimi Karabük’e harcamaya çalışıyorum  buna örnek olarak 40 yıl önce Çağ çelik Şirketimi kurdum   şu anda Dünyada 100 den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz  ve  bu ihracat ile ülkemize yıllık 100 Milyon Dolar döviz girdisi sağlıyoruz   Türkiye’de ilk 500 firma arasında yerimizi alıyoruz  bunun yanı sıra 500 Personelimiz çalışıyor.”

 GÜLEÇ: ” KARABÜK HALKININ DEDİKODULARA DEĞİL, YAPILAN ÇALIŞMALARA BAKACAĞINDAN EMİNİM.”.”

 Benimde hayatımda Karabük ile ilgili unutamadığım günler var bunlardan bir kaçı ise 8 Kasım ,5 nisan , 1 ocak  1995 ,  1 nisan 1995 Karabük Demir Çelik fabrikasını devir aldığımız günü unutmuyorum  o zamandan bu güne geçen 22 yıllık zamanı da hiç unutmuyorum, diyen Kamil Güleç,  “Karabük halkının Dedikodulara  değil yapılan çalışmalara bakacağından eminim 1995 yılında 500 milyon Dolar zarar eden bir Kardemir   eskimiş ve sıfıra inmiş bir Kardemir bugün 3.5 milyon ton üretim yapmak için yatırımlarını tamamlamak  üzeredir Kardemir’de 2 milyar dolar civarında yatırım yaptık   100 – 150 bin nüfusu olar bir Karabük’te böylesine yok olan bir eseri  tekrar ayağa kaldırmak çok zor bizimle ilgili  çok yaylan yanlış söylentiler yapıldı biz onları ciddiye almadık çalıştık çalıştık ve başardık.” dedi.

GÜLEÇ:  “AMACIMIZ GELECEK NESİLLERE  DAHA BÜYÜK BİR KARABÜK BIRAKMAK.”

“Bizlerin amacı Gelecek olan nesillere Çocuklarımıza çok daha büyük bir Karabük bırakmak bunun için çalışıyoruz  bundan sonrada çalışacağız. Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı bu yönden çok önemli. Bu vakfı kuran Sayın Osman Natıroğlu’nu bir kere daha  rahmetle anıyorum. Buranın kuruluşunda çok kavgalar yaptık ama bugün  bakıyorum Karabük Halkı Derneğine sahip çıkıyor.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle