Hoşgeldiniz  

Karabük Ak Parti Mv Listesi…

Okan Küçük | 25 Mayıs 2018 | Genel A- A+

    Bilindiği gibi Ak Parti Karabük 3. Sıra Mv Adayı Tuğba Yeği’in istifası sonrası yerine Ak Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, 3. sıradan Karabük Mv Adayı listesine girmişti.

        İşte bu gelişmenin ardından Ak Parti Genel Merkezinde  hareketlilik olduğu öğrenilmişti. Ak Parti Genel Merkezindeki hareketlilik,  Karabük Mv. Listesinde yeni değişikliklerin olabileceği yönünde bir süreci işaret ettiği düşünülmüştü.

Edindiğimiz bilgilere göre  Ak Parti Genel Merkezi’nde Karabük Milletvekili listesinde en son yapılan değiklikten sonra yeni bir değişiklik yapılmadı. Bilindiği gibi  3 sıra Karabük Milletvekili Adayı Tuğba Yeğin istifa etmiş yerine 3. sıraya Ak Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal Aday olarak girmişti. 

            Yani yeni bir değişiklik yapılabilmesi için mevcut adayların da öncelikle istifa etmesi gerekiyor. Ve Ak Parti Genel Merkezinden öğrendiğimiz bilgilere göre  Karabük Milletvekili Adaylarından yeni bir istifa yok, yeni bir istifanın olması da Genel Merkezce beklenmiyor. Bu durumda yeni liste 1 Cumhur Ünal,  2 Niyazi Güneş , 3 Burhanettin Uysal olarak şekillenmiş oldu. 

          Tabi  Milletvekili listeleri YSK’da 30 Mayıs Çarşamba günü kesinleşiyor bilindiği gibi yani Karabük’te 5 gün içinde yeni bir liste değişikliği olup olmayacağıyla ilgili kulisler de söylentiler durmayacaktır mutlaka. 

         Fakat an itibarıyla net olarak  Sayın Yeğin’den başka istifa eden,  ya da istifa etmesi beklenen bir aday yok. Ünal- Güneş- Uysal üçlüsüyle şekillenen yeni Ak Parti Karabük Mv. Listesinin herkese hayırlar getirmesini dileriz. 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle