logo

Karabük Ak Parti’de 2. Bir Liste mi Hazırlanıyor ?

Karabük Ak Parti’de Mevcut Başkan Altınöz ile yola devam kararını Karabük Ajans 78‘den 1 Ocak 2021’ de öğrenmişti. O haberimiz için burayı tıklayınız. O haberimizden 5 gün sonra Ak Parti Karabük 7. Olağan Kongresi’nde tek liste ile seçime gidecek olan İsmail Altınöz, Karabük Ajans 78’e bir açıklama yapmış ve Genel Merkezimiz görevime devam kararı verdi, güzel bir kongre yapıp çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdüreceğiz demişti. O haberimiz için burayı tıklayınız.

19 Ocak 2021’de yapılacak kongresine sayılı günler kalmış iken, Ak Parti 27. dönem Milletvekili Aday Adayı olan ( O süreçte Ak Parti’de 34 aday adayı çıkmıştı. ) Karabük’ün tanıdığı isimlerden Güngör Bilir‘in sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım dikkat çekti. Bilir hesabındaki paylaşımda ; “Bülent ERSÖZ başkanlığında, hep birlikte oluşturulacak yıldız bir liste ile tek adaylı olarak seçime gidilmeli ve 2023’e şahlanarak gitmeliyiz.” dedi.

Bu paylaşımın ardından 19 Ocak’taki kongre için 2. bir listenin hazırlandığı iddiaları Karabük’te dolaşmaya başladı. Ak Parti geleneğine bakıldığında Genel Merkezin onayı olmadan herhangi bir kişinin demokratik hakkımı kullanıyorum gerekçesiyle kongre de kendi listesiyle seçime girmesinin bir örneği yok.

Kaldı ki, Karabük’te daha önce böyle bir süreçte yaşanmış değil. Acaba bu paylaşımı yapan Güngör Bilir’in bir isteği mi, yoksa gerçekten Bülent Ersöz başkanlığında 2. bir liste mi hazırlanıyor ? (Ersöz; Ak Parti’de İl Başkan Adaylığı ve Milletvekili Aday Adaylığı noktasında geçmişte başvuruları olmuş biri olarak siyasetin içinde bir isim.)

Acaba Bülent Ersöz, Ak Parti Genel Merkez’inin mevcut başkan İsmail Altınöz ile yola devam kararına rağmen, Ak Parti teamüllerine aykırı bir biçimde başkan adayı mı olacak ? Bir açıklama yapılacak mı , şimdi gözler Bülent Ersöz de.

Not: Haberi ilk gündeme getiren olarak Ersöz’ün ilk cevabi açıklamayı tarafımıza yapması gerektiğini düşünüyorum.

Karabük Ak Parti Kongresi’nde Bülent Ersöz 2. bir liste hazırlayıp Başkan adayı mı olacak ?

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ