Hoşgeldiniz  

Karabük Bahçeşehir Koleji bilinçli menülerle farkındalık sağlıyor.

Okan Küçük | 14 Kasım 2018 | Eğitim, Genel A- A+

         

                Eğitimin şifrelerini değiştiren ve Geleceğin Eğitimini öğrencilerine sunan Bahçeşehir Koleji Karabük Şubesi , 14 Kasım ‘Dünya Diyabet Günü’ nedeni ile

 Diyabet hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak,  kapsamında bugün yemek menülerini diyebetik beslenmeye uygun olarak hazırladı.

            Bahçeşehir Koleji  Karabük Kampüsü Kurucu Müdürü Erdal  Akıncı; konuyla ilgili, “Yapılan bilimsel çalışmalarla ülkemizde 7 milyonun üzerinde  diyabetli olduğu  yaklaşık 3 milyon kişinin ise diyabetli olduğundan haberli olmadığı tespit edilmiştir. Diyabet konusunda öğrencilerin farkındalığın arttılması ve konunun öneminin vurgulanması amacıyla 14 Kasım Çarşamba günü okulumuzdaki yemek menümüz diyabetik beslenmeye uygun olarak hazırlandı.” Şeklinde bir açıklama yaptı.

          Bilindiği gibi, Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından olan ve Karabük’te kaliteli eğitimin öncü adresi  olan Bahçeşehir Koleji Karabük’te, daha önce de  mevsim sebzeleri tüketmenin önemi ve yararları üzerine Gıda Mühendisinin yürüttüğü proje çalışmaları yapılmıştı.

         Bahçeşehir Koleji Karabük Kampüsünde   öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığını kazanması için  bir çok etkinliğinde düzenlendiğini hatırlatan Akıncı: “ Karabük Bahçeşehir Kolejinde öğrencilere doğru beslenme alışkanlığı da kazandırılıyor. Kaliteli eğitim her çocuğun hakkıdır, inancıyla hareket eden kurumumuzda sağlıklı beslenmenin ve mevsim sebzeleri tüketmenin  önemi üzerindeki  çalışmalarımızla öğrencilerimizi her yönden eğitmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz.Bugün de diyabetik beslenmeye uygun menümüzle öğrencilerimizin diyabet konusundaki farkındalığını arttırmayı hedefledik.” İfadelerinde bulundu.

Bahçeşehir Koleji 29 Ekim’i kutladı

Şehit Aileleri, Bahçeşehir Okulları’ndan memnunuz diyor.

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle