Hoşgeldiniz  

Karabük Bakan’dan MÜJDE Bekliyor.

Okan Küçük | 20 Ekim 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

   bakanotomobil

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü,  İlimize Geliyor.

           Türkiye YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİ konusunda çalışmalara başladı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın üstlendiği ve bu kapsamda yürütülen hazırlıklar sonucunda 2 otomobilin üretileceği ve 2  otomobilinde elektrikle çalışacağı,  araçlardan bir tanesi menzili artırılmış elektrikli araç olacağı . diğerininde tamamen elektrikli araç olarak isimlendirildiği ulusal gazete ,tv ve haber sitelerinde haber olmuştu.

   Karabük’e kurulmakta olan “Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi”nde çeşitli alt yapı çalışmaları tamamlandı. Acaba bura da YERLİ OTOMOBİL ÜRETİMİ yapılabilir mi ? Sayın Bakan Özlü’den Karabüklüler bu konuda bir müjde bekliyor.

            Bilindiği gibi Ak Parti Kastamonu Milletvekili  Murat Demir , Kastamonu’ya bir otomobil  fabrikası kurulması için çalışma yapıyor. Kastamonu gazetelerinde  Demir’in çalışmalarının yapıldığı haber de Ak Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar’ın  bu konuyla ilgili   yaptığı açıklama da yer alırken ilgili Kastamonu gazeteleri otomobil fabrikasına KARABÜK’te Talip, spotlarıyla haber yapmışlardı.

 Şimdi Karabük’te gözler  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün bugün ilimize yapacağı ziyarete çevrilmiş durumda.

 Karabüklüler Sayın Bakan’dan Karabük Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne  yerli otomobil fabrikasının kurulması için bir müjde bekliyorlar.

 Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklama da “ …Burayla ilgili düşüncemiz buraya bir otomobil fabrikası başarırsak Karabük’ün şekli ve ekonomisinin değişeceğini düşünüyoruz.” Demişti.

Bakalım Sayın Bakan , Karabüklülerin beklediği MÜJDEyi verecek mi ?

Etiketler:

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle