Hoşgeldiniz  

Karabük Belediye Başkanı Vergili’den ‘Atatürk Heykeli’ Açıklaması

Okan Küçük | 01 Aralık 2017 | Genel A- A+

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, CHP Merkez İlçe Başkanı Mehmet Durum’un “8 aydır OSB’de kaide yapımı için duran Atatürk heykelinin kent meydanına konulacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklindeki açıklamasına yanıt vererek, “Bizim bu anıt için verdiğimiz önem ve hassasiyet onların basite indirgedikleri gibi değildir” dedi. 
Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı açıklamada, “Aradan bir gün geçmeden Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri söylediklerimi doğruladı. Tekrar ediyorum heykel siyasetinden başka bir şey üretemez. Karabük’le ilgili hiçbir fikir geliştirmez, konuşmaz, yalnızca eleştirir. Ve biz demedik miydi derler.
Öncelikle Atatürk heykelinin kaidesinden bahsedeyim. Bize verilmiş bir teknik detay statik hesaplama yok. Yalnızca kroki çizimi var kaide kullanılacak. Kaplaması dahil tüm detayların ve projelerin verilmesi şarttır. Üstündeki heykel fırtınadan, depremden etkilenmeyecek şekilde olmalı ve estetik için kullanılacak taşlar bile belirlenmelidir. 2 aydır kaidenin projesini yapmaya çalışıyoruz. Proje müellifiyle 3 kere görüşüldü ve bu günlerde de bitecek 10 güne kadarda yapım çalışması başlayacaktır. Kendisi kaide yapımı başlayınca ilgilenirse ne kadar zor ve maliyetli olduğunu görecektir. Merkez ilçe başkanı kaideyi blok taşla karıştırıyor sanırım. Bizim bu anıt için verdiğimiz önem ve hassasiyet onların basite indirgedikleri gibi değildir” ifadelerini kullandı.

Marzinc için Savcılar, Göreve Davet Edildi.

Refik Polat: ” Üniversitemizi ve yönetimi TÜRK BAYRAĞI’na muhalifmiş gibi göstermek isteyenler… acizler..”

Okan Küçük Yorumluyor… KARDEMİR İSTESE DE BU TOPA GİREMEZ…HİSSEDARLAR CAMİ YARDIMLARINA BİLE RET VERİYORLAR… ÇÖZÜM KARDEMİR’DE DEĞİL , AİLELER DE… SENDİKA NEDEN SESSİZ DENİLİYOR, NE YAPSIN ADAMLAR ? ÇOKLU KONSORSİYUMUN AİLELER NEZDİNDE KURULMASI ŞART. TEK REÇETE BU.30.11.2017

İsmail Altınöz’ün Dikkatine…

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle