logo

Karabük Belediye Meclisi Krizi Tırmanıyor…

Karabük Belediyesi Ekim Ayı Belediye Meclisi tartışmaları artarak sürüyor. Bilindiği gibi, Ekim Ayı Karabük Belediyesi Meclis Toplantısında Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyelerinin gündem dışı gelen konuyla ilgili tepki göstermeleri sonrası,  Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin AK Parti belediye meclis grubununa yönelik sert sözler söylediği iddia edilmişti.

O süreçte ilk olarak İyi Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Şahin Karataş bir paylaşım yapmıştı.   O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Ardından Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan paylaşım yapmıştı. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Sonrasında Ak Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz , Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e özel açıklama yapmıştı. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Ve son olarak Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyeleri de  ortak bir basın açıklaması yayımlamışlardı. O haberimiz için BURAYI tıklayınız

Bütün bu gelişmelerin ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, bir basın açıklaması yayınlayarak hem Ak Parti İl Başkanı Altınöz’e hem de Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyelerine cevap verdi. Ağırlıklı olarak Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz’e sert yüklendiği görülen basın açıklamasında Vergili; Altınöz’ün siyasi bir başarısı var mı, diye sorarak, aşağıdaki açıklamayı yayınladı.

              ” SAYIN ALTINÖZ’ÜN SİYASİ BAŞARISI VAR MI? KURUM YAPTIRIMLARIYLA İLGİLİ DÖNEMİNDE NE YAPTI?

Sayın İl Başkanı İsmail ALTINÖZ Belediye yönetimini parti yönetimi ile karıştırıyor.

Bilmiyorsa öğrenmesinde fayda var. Son dakika bile bir konu gündem dışı gelebilir.

               1-Gündem Maddeleri:

A)Komisyonlara havale edilip, incelenmesi yapılan geriye gelen konular,

B)Meclisin zorunlu alması gereken karar,

               2-Gündem Harici Konular:

A)Her konu gündem harici Belediye Meclisine gelebilir,

B)İmar ve Bütçe ilgili konuların komisyona havalesi gerekir,

C)Veya herhangi bir konuyu gündeme alıp almamak Belediye Meclisinin yetkisindedir. Gündeme aldığı konuları tartışır, karara bağlar.

               ‘’Gündem harici konuların gündeme alınarak meclisine getirilmesi meclis iradesine dayatmadır. Etik ve ahlaki değildir.’’ Bu nüansı bile ayırt edemeyen Avukat İl Başkanı ve meclis üyelerinin söylemlerine yorum yapmaya gerek yoktur.

               Biz AK Partiden devralınmış bir belediyenin daha önceki uygulamalarında değişiklik yapmadan çalışmaktayız. 10 yıl deneyimli ve Ak Partili meclis üyeleri ile beraber çalıştık. Hiçbir problem yaşamadık ve kendileri de meclise çalışmalarda çok katkıda bulunmuşlardır.  Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ederiz.

                Karabük gündemi ile ilgilenmeyen il başkanını Karabük ne kadar ilgilendirir?

               Kartaltepe’deki arazi 4 yıldır gündemde olan konudur. Devlet Demir Yolları ile yapılan protokolde Ak Partinin imzaları da mevcuttur. Nasıl değerlendirileceğini sağır sultan bile bilmekte Ak Parti il başkanı bilmemektedir.

               Ak Parti il başkanı söyleminde ‘’Kardemir kavşağını Rafet VERGİLİ yapacaktı biz yapıyoruz’’ diyor. Hayret verici.

               Seçimler de dahil her zaman Kardemir Kavşağını yapmayacağımı, Karayolları animasyonuyla yaptıkları seçim çalışmalarından dolayı Karayollarının yapacağını, diğerlerini de söz verdiğimiz gibi bizim yapacağımızı beyan ettim. Bunun için de Akı Parti il başkanına yalan söylüyor,  yalancı demiyorum. Kendisini bir şeyler yapıyormuş gibi göstermesini esefle kınıyorum.

               Bizim istemediğimiz Havaalanını inatla meclisten geçirirken konu gündem harici olarak meclise gelmişti. Sayın il başkanı seçimi kazansaydın evet deseydin veya seçim kazanan iradeye biraz saygılı olsaydın. Biz sizin gibi siyasi ikbal için çalışmıyoruz. Yalnızca Karabük’e hizmet düşüncemiz mevcut.

               Kurumlar talimatınız doğrultusunda çalışıyor. Önce Havaalanın mecliste nasıl evet diye oyladıysanız, temelini de atında ne kadar iş yapıyorsunuz görelim. DSİ dere ıslah çalışmalarını tamamlasın, belediye şunu yapmadı bunu yapmadı bahanelerini de bıraksın. Yapılacak kamulaştırmaları da yapıp Karabük’ün en büyük eksiğini tamamlattırın.

               Yaptığınız grup toplantılarına müdahil olduğunuz malumumuzdur. Her şeyden haberi olup kenara çekilmek size yakışmaz.

               Siyasi geleceğiniz için liyakat sahipleri varken, komisyon ve encümen üyelikleri, siyasi destek için dağıtımları yapılmaz.

               Bir beyanat veriliyorsa yalanla başlayıp yalanla bitirilmez. Biz söz verdiğimiz hizmetleri hiçbir bahane bulmadan gerçekleştireceğiz. Size tavsiyem gerçekleri saptırmadan Karabük için çalışmanızdır.

               İl Başkanının bu söylemelerle kendini başarılı göstermesi biraz abesle iştigaldir. Kendi döneminde alınan bir yatırım kararı var mı? Bildiğimiz kadarıyla yok.

 Kendi döneminde siyasi bir başarı var mı; Safranbolu Belediye Başkanlığı CHP’ye geçti. Yenice Belediye Başkanlığı MHP’ ye geçti. Eskipazar Belediye Başkanlığı MHP’ye geçti. Yortan Belediye Başkanlığı MHP’ye geçti. Toplam nüfusları 4000 olmayan Ovacık ve Eflani’yi Ak Parti aldı. Ak Parti oyu Karabük ilinde %69.

Ak Parti’nin il başkanından beklentisi ne kadardır bilemem? Ama benim hiçbir beklentim yok.

Saygılar.

Rafet VERGİLİ”

Karabük Belediye Başkan Rafet Vergili, Karabük Ak Parti İl Başkanı İsmail Altınöz’ü hedef aldı.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ