logo

Karabük Belediye Meclisi’ne Teşekkür…

Karabük Belediyesi Türkiye’de örnek olacak bir karara imza attı, diyerek   Karabük Belediyesi kiracılarına 4 aylık ve %75 oranında indirim yapıldığı haberini yapmış ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili‘nin önerisiyle gündeme geldiğini ifade ederek Başkan Vergili’yi de tebrik etmiştik. O haberimiz için burayı tıklayınız.

Haberimizden sonra konuyla ilgili önergeyi Ak Parti Karabük Belediye Meclis üyeleri olan Muzaffer Atılkan ve Cemal Aybakır’ın verdiklerini telefon ile gelen bilgi üzerine öğrendik.

2020 yılının son ayında yapılan Belediye meclis toplantısında Atılkan ve Aybakır imzalı önerge de, pandemi nedeniyle zor duruma düşen Belediye kiracısı esnaflara destek olmak amacıyla 3 ay süre ile belirlenecek oranda indirim uygulanması oylanmış ve oybirliğiyle kabul edilmiş. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmiş. Karabük Belediyesi’nden Türkiye’ye örnek olacak karar olarak nitelediğimiz ve haber yaptığımız konunun böyle bir ön gelişmesi varmış.


Telefon görüşmemizde Başkan Vergili’nin çalışmalarını engellemek ya da küçültmek gibi bir sorunları olmadığını ve bu konuda da desteklerini takdir ettiklerini de belirterek ama kamuoyunun bu süreçle ilgili de doğru bilgilendirilmesi adına aradıklarını ifade ettiler. Bu yorum haber tarzındaki haberimizi de onun için yapıyoruz.

Evet görüldüğü üzere 3 ay ve belirlenecek oranda indirim talebi Ak Partili 2 isimden gelmiş… Kendileri de sağolsunlar, Karabük Belediyesi esnaflara destek noktasında güzel bir önerge vermişler, Karabüklü bir gazeteci olarak kendilerine teşekkür ederiz. Yine ifade edelim ki bir teşekkür de yine Başkan Vergili’ye… Önergede talep edilen 3 ayı 4 aya çıkarması, belirlenen oranı da % 75 olarak yüksek bir orana çekmesi konusunda yine teşekkürü hak ediyor Vergili. Tabi telefonda da Başkan Vergili’nin payının önemli olduğunun vurgulandığının bize söylendiğini de bir kez daha hatırlatalım. Sonuç olarak bu destek paketinde emeği geçen Karabük Belediye Meclis Üyeleri Atılkan ve Aybakır’a oy birliği ile kabul eden Ak Partisinden- MHP’sinden- Chp’sinden İyi Partisine kadar tüm Karabük Belediye Meclis Üyelerine ve Başkan Rafet Vergili’ye bir kez daha bu kararlarından dolayı Belediye kiracısı esnaflarımız adına teşekkür ederiz.

Not:Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan, Takdiri Karabük Kamuoyuna bırakıyoruz şeklinde biten paylaşımında şunları söyledi.”Karabük Belediyesi Meclisinin Şubat Meclisi’inde aldığı karar ile pandemi nedeniyle Belediyemiz kiracıları ile Özel halk otobüslerine yapılan yüzde 75’lik indirim için katkılarından dolayı Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür etmiştikAncak yapılan basın açıklamalarında 02/12/2021 tarihinde Ak Parti meclis Grubu adına Cemal Aybakır birlikte verdiğimiz ve Karabük Belediye Meclisi tarafından Meclis Plan Butçe Komisyonuna havale edilen önergemizi yok sayarak,sanki Belediye Başkanimizin bir önergesi şeklinde kamuoyu ile paylaşılması önerge sahipleri olarak bizleri üzmüştür.Bu zorlu süreçte esnafımızı bir nebzede olsa rahatlatacak bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederken,takdiri Karabük kamuoyuna bırakıyoruz.”

Karabük Belediyesi Meclisinden Esnafa indirim Önergesi Atılkan ve Aybakır’dan gelmiş.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ