Hoşgeldiniz  

Karabük Belediyesi, Dilencilere Göz Açtırmıyor

Okan Küçük | 25 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın duygularını istismar eden dilencilere göz açtırmıyor. 

     Ramazan ayının gelmesiyle birlikte belediyenin yetki ve sorumluluğundaki ana yol, cadde, meydan ve bulvarlarda dilenerek vatandaşın duygularını istismar eden dilencilere yönelik operasyonları arttırdı. 

     Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne getirilen dilencilerin üzerindeki paralara el konulurken, dilencilik yapan kişilere kabahatler kanununa göre para cezası uygulandı. 

     Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Karabük’te ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımların yapıldığını belirterek, “Ramazan ayının gelmesi ile birlikte vatandaşlarımızın dini ve manevi duygularını istismar ederek dilenciliği meslek haline getiren kişilere itibar etmeyiniz. Gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Belediyemizce, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları tarafından düzenli olarak yardımlar yapılmaktadır” dedi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Karabükspor’da İstifalar mı Var?

Şahin, “Listelerde Benim Hiçbir Rolüm Yok”

Karabük Valiliği’nden Yağış Uyarısı

Yenice’de TEMA Vakfı Temsilciği Kuruluyor

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle