Hoşgeldiniz  

KARABÜK DEMİR ÇELİK DERGİSİ ÇIKTI  

Okan Küçük | 27 Ocak 2019 | Genel, Okan Küçük A- A+

     

             Karabük Ajans 78  Sahibi Okan Küçük imzalı   İlk  dergim olan  “Karabük Demir Çelik Dergisi”  baskıdan çıktı. Derginin Genel Yayın Yönetmenliği yapan Osman Güldemir ve dergi de emekleri geçen  Nida Kuyupınar, Ahmet Özdemir, Muhammet Bozkurt , Berkan Kurtucu’ya teşekkür ederim.

      Dergimiz Karabük’te tüm kurumlara, derneklere, partilere, sendikalara ücretsiz olarak dağıtılacağı gibi, Türkiye’deki tüm OSB’lere, Türkiye’deki  tüm TSO’lara, Çelik İhracatçıları Birliği Üyelerine, ve konuyla ilgili  birimlere yine ücretsiz olarak gönderilecektir.

               Dergimizde sektörün öncü firmaları olarak yer alan, KARDEMİR’imiz ve Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç başta olmak üzere tüm firmalara;  Karabük Valisi Fuat Gürel’e, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye, Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier’e, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’a, Özçelik İş Sendikası Genel  Başkanı Yunus Değirmenci’ye ve  bize inanan ve bizden desteğini esirgemeyen , bizi şevklendiren/ kuvvetlendiren  değerli büyüklerimize  ayrıca teşekkür ederim.

              Birazda tarihsel bir bakış açısıyla yazmam gerekirse “Karabük;  Genç Cumhuriyetin,   “Ağır Demir Sanayi” hamlesinin ilk adımı olarak, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atıldığı 3 Nisan 1937’de  bugün itibarıyla 82 yıl önce kuruldu. KARDEMİR, ülkemiz de  kuruluş gününü kutlayan tek ili olmak ve “Cumhuriyet Kenti Karabük” unvanıyla anılmak ayrıcalığını biz Karabüklülere armağan etmiş oldu . Ağır Sanayinin Başkenti ve Cumhuriyet Kenti Karabük unvanlarını şehrimize kazandıran Fabrikalar Kuran Fabrikamız,  sektörün öncüsü olan diğer sanayi kuruluşlarımızla birlikte bugün de, demiri eriten azmi ve kararlılığıyla şehrimize hayat vermeye, ülkemizin imar ve ihyasında güçlü roller üstlenmeye devam etmekte.

                1930’lu yıllarda yurdun dört bir yanından gelerek, ülkemizin kalkınma hamlesine katılmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayan büyüklerimiz gibi bizler de bugün aynı azim ve kararlılıkla şehrimize ve ülkemize hizmet etmenin gururunu ve kıvancını yaşamaktayız. Çeltik tarlalarını, çelik fabrikalarına dönüştüren irade bugün de dimdik ayaktadır. 82 Yıllık sanayi kültürü, çalışma disiplini, üniversitesi, tarihi ve doğal güzelliklere sahip ilçeleri; canlı, dinamik ve genç nüfusuyla geleceğe ümitle bakan bir şehirde bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

                  Karabük’ümüz ağır sanayi de  3 Milyon ton üretim hedefleyen KARDEMİR’le birlikte Filyos Limanı ve Eskipazar OSB yatırımlarının tamamlanmasıyla,   ve diğer sanayi firmalarımızın  dergimizde okuyacağınız başarı öyküleri ve stratejilerinin gelecek kuşaklara aktarılmasıyla , ağır sanayinin başkenti unvanını perçinleyeceğimize inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Fabrikalar Kuran Fabrikamızın Karabük’te kurulmasına vesile olarak ,Karabük’ün kurulmasına vesile olan;  başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dönemin Genel Kurmay Başkanı Mareşal Fevzi Çakmak, Başbakan İsmet İnönü ve İktisat Vekili Celal Bayar olmak üzere emeği geçen tüm devlet büyüklerimizi minnet ve şükranla anıyor, vefat eden çalışanlara rahmet diliyorum.  

            Karabük Ajans 78 Sahibi Okan Küçük olarak, ilk dergimi çıkarmanın kıvancını taşıdığımı belirterek, tekrar dergimizde yer alan firmalarımıza ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Karabük Ajans 78 Yayını olan Demir Çelik Dergisi İçin Aşağıdaki Görsele  Tıklayınız.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle