logo

Karabük Eğitime Destek Platformu

Karabük Eğitime Destek Platformu, Erol Mütercimler ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Eğitime Destek Platformundan bir grup, Karabük Adliyesi’ne giderek birkaç gün önce Erol Mütercimler’in Haber Global adlı bir televizyon kanalından İmam Hatiplilere yönelik sözlü saldırısı ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Ardından Karabük Eğitime Destek Platformu Başkanı Nedim YILMAZ, konu ile alakalı şu açıklamalarda bulundu:

BUNDAN BÖYLE YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAK…


               Görüyoruz ki ülkemizdeki muhafazakârlara ve bizlerin değer verdiği kurumlara karşı sistematik bir saldırı dalgasıyla karşı karşıyayız. Her gün sosyal medyada ve televizyon ekranlarında değerlerimize karşı hakaretler, iftiralar, çarpıtmalar, ithamlar bir şekilde yer buluyor. Bunları yapan kişi veya örgütlü yapıların yaptıkları yanlarına kâr kalıyor.

               Kendi yandaşlarının yaptığı rezillikler görmezden gelinip üstü kapatılmaya çalışılırken, hedef saptırma gündemi değiştirme anlamında kendi gibi zihniyetteki insanlar üzerinden İslam’a, Müslümanlara ve milletimizin manevi değerlerine saldırıyor, nefret kusuyorlar. Her fırsatta bir açık kapı gözlenip konu İmam Hatip okullarına, bu okulların mezunlarına ve onlara sahip çıkan insanlara getiriliyor.

Önceki gün Haber Global televizyonunda Erol Mütercimler adlı şahıs açık bir şekilde İmam Hatip mezunlarına, mensuplarına, buralarda çocuklarını okutan ailelere ve bu okullara gönül veren milyonlarca insana hakaret etme küstahlığı göstermiştir. Moderatör dahil diğer katılımcıların da müdahil olmamaları ayrıca düşündürücü bir konudur. Erol Mütercimler milyonları rencide eden bir nefret suçu işlemiştir. Görülmektedir ki bu ifadeler, öylesine, anlık, dil sürçmesi, meramını yanlış ifade etme şeklinde ortaya çıkan cümleler değildir. Planlı, bilinçli, yerleşik bir zihniyetin ürünü olarak sarf edilmiş ifadelerdir. Bu cümleleri sarf eden şahıs ve bunların teraneleri 28 Şubat yıllarından günümüze kadar Müslümanlara karşı kinini, nefretini fırsat buldukça dile getirmekten çekinmeyen figürlerdir.

Milli ve manevi değerlerimize karşı her kim kem söz söylüyorsa, her kim nefret tohumları saçıyorsa, her kim düşmanlık ediyorsa bunlar karşısında susmayacağız ve mücadelemizi en üst perdeden yapacağız. Bu konu tarafımızca elbette hukuka taşınmıştır. Bilinmelidir ki açtığımız davalar bir başlangıçtır. Bundan sonra kim değerlerimize karşı tahkir edici bir söylemin içerisine girerse hesabını sadece mahkemelerde değil, yükselen sesimizle kamuoyu vicdanında da vereceğini iyi bilmelidir.

Ülkesinden, toplumundan ve değerlerinden nefret eden bu zihniyet bugün Erol Mütercimler suretiyle karşımıza çıkmıştır. Belli ki yarın başka bir surette karşımıza çıkacaktır. Ancak bunlarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, BUNDAN BÖYLE YAPANIN YANINA KAR KALMAYACAKTIR… Bu ve bunun gibi zihniyetleri hem halkımızın vicdanlarında hem de hukuk önünde mahkûm etmek için elimizle, dilimizle, gönlümüzle, tüm benliğimizle, her daim mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın…

Aşağıda İsmi Yazılı Karabük Eğitime Destek Platformu Üye STK’ları adına.

1            ENSAR VAKFI

2            İLİM YAYMA CEMİYETİ

3            KADEM-KADIN VE DEMOKRASİ DERNEĞİ

4            ÖNDER İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ

5            TÜGVA-TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI

6            TÜRGEV-TÜRKİYE GENÇLİK VE EĞİTİME HİZMET VAKFI

7            TÜRKİYE DİYANET VAKFI

8            AGD-ANADOLU GEBNÇLİK DERNEĞİ

9            ALTINSAFRAN ULUSLARARASI ÖĞR. DER.

10         BİRLİK VAKFI

12         CİHANNÜMA

13         DİN GÖREVLİLERİ DERNEĞİ

14         DİYANET-SEN

15         EĞİTİM-BİR SEN

16         HAYRAT VAKFI

17         HÜDAYİ VAKFI

18         İHH İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

19         İHL MEZ. ve MEN. DERNEĞİ

20         LALEGÜL DERNEĞİ

21         MÜSİAD

22         MTTB

23         SULTAN VAKFI

24         SEMERKAND VAKFI

25         TİCARET VE SANAYİ ODASI

26         TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ

27         YAĞMUR YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Karabük Eğitime Destek Platformu

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ