Hoşgeldiniz  

Karabük Genç Eksen, Yenice Göktepe Yaylası Aday Kış İzci Kampını Tamamladı

Okan Küçük | 12 Aralık 2017 | Genel A- A+

Karabük Genç Eksen Gençlik Spor ver İzcilik Kulübü, Yenice Göktepe Yaylası Aday Kış İzci Kampını tamamladı.

8-10 Aralık 2017 tarihleri arasındaki kamp, 103 izci, izci gönüllüsü, lider ve uzmanın katılımıyla gerçekleştirildi.

İzcilik İl Temsilciliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü izni, Türkiye İzcilik Federasyonu onayı ve Valilik oluru ile gerçekleştirilen kamp 8 Aralık Cuma günü destek ekip ve liderlerin öncülüğünde kurularak 9 Aralık Cumartesi günü UMKE, Orman İşletme Müdürlüğü Göktepe Şefliği, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitimden yöneticilerin katılımı ile Bayrak töreni ile açıldı.

Kampta temel izcilik bilgileri, telsiz, arama kurtarma, bitki bilimi, havalı tüfek, okçuluk, UMKE ilk yardım eğitimleri ve bisiklet turu yer aldı. Kampın elektrik ihtiyacı ise invertörlü bisiklet ile karşılandı. Kampın su ihtiyacı doğal kaynak suyundan ve eritilmiş kar suyu ile temin edildi. İzcilerin zorlu kış şartlarında nasıl hayatlarını idame ettireceklerini yaşayarak öğrendikleri kamp, izcilere verilen kampa özel hediyeler, ateş başında kendilerinin hazırladığı ikramlar ve bayrak töreni ile sonuçlandı.

 

Vatan Partisi’nden, ABD’nin Kudüsü İsrail’in Başkenti Olarak Tanımasına Tepki

KARDEMİR’de kaza, Selami Uyanık, hayatını kaybetti.

Safranbolu TSO, Safran İşitme Cihazları Satış Ve Uygulama Merkezi İle İndirim Protokolü İmzalandı

Karabük’teki Cinayet İçin Özel Ekip

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle