Hoşgeldiniz  

KARABÜK HAVAALANI JEOLOJİK ETÜDÜ YARIN YAPILIYOR

Okan Küçük | 20 Mayıs 2018 | Genel, Güncel A- A+

Bunu Paylaş

          Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Refik Polat Havaalanı Jeolojik Etüd ihalesinin 21 Mayıs tarihinde yapılacağını açıkladı.

         Karabük Üniversitesinde Sivil Havacılık Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrencilerin ,Pilot olarak yetiştirilebilmesi ve ülkemizin pilot ihtiyacını karşılayabilme amacıyla yola çıkılan ve Karabük Havaalanı ihtiyacı ve talebini karşılaması istemiyle başlanan KBÜ Sivil Havacılık MYO Uçuş Eğitim Pistindeki çalışmalar sürüyor.

             50 bini aşkın öğrencisi olan KBÜ’nün akademik ve idari kadrosuyla birlikte, Uluslararası hale gelmesinde etkin bir rol oynayacağına inanılan, yine Müzekent Safranbolu başta olmak üzere Hadrainapolis antik kentiyle ünlü Eskipazar, ormanları yeşili dünyaca ünlü Yenice, göletleriyle ünlü Eflani ve spor kompleksiyle bilinen Ovacık gibi tarihi ve kültürel değerlerimizin, yeşilimizin doğamızın tanıtımından tutun, Karabük dışındaki ve yurt dışındaki gurbetçilerimizin ulaşımının kolaylaşması, bir dünya şirketi olan KARDEMİR’le iş yapan işadamları için yatırım noktasındaki görüşmeleri kolaylaştırması ve kentin bütünü için büyük önemi bulunan Karabük Havalanı noktasında Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e bir açıklama yapan KBÜ REKTÖR’Ü Prof.Dr. Refik Polat; Gelinen süreçte kamulaştırma için gerekli izinlerin geldiğini açıklayarak; “Havaalanı Jeolojik Etüd İhalesi 21 Mayıs’ta yapılacak. Kamulaştırma noktasında arazi alım işlemleri devam ediyor.

            Kamulaştırma için gerekli izinler geldi. Biz, Üniversite olarak bu konuda üzerimize düşen işleri yerine getiriyoruz.” İfadelerini kullandı.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Safranbolu’da 19 Mayıs Coşkusu

Güneş:“Bu Şehrin Her Karışında İşçimizin Alın Teri Var”

Ramazan Eğlencesinde ‘Euroleague’ Heyecanı

Çocuklar ve Yetişkinler Doyasıya Eğleniyor

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle