logo

Karabük İdaresi Kendi Kendine Yeten Bir Kurum

Karabük  Valisi Fuat Gürel’in Karabük‘te göreve geldiğinden beri yaptığı yoğun çalışma programı hız kesmeden devam ediyor. Vali Gürel, başarılı çalışmalarının yanı sıra kurum denetimlerini de aksatmıyor.

Karabük Valisi Fuat Gürel’in kurum denetimleri kapsamında yaptığı ziyeretler İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğiyle devam etti. Val Gürel; Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun’dan 2021 yılında idarenin çalışmaları hakkında brifing aldı

Her Geçen Yıl Güçlenen Yapımızla, Çalışmalarımızı Tamamlayarak Yılı Kapatıyoruz”

Genel Sekreter Uzun her geçen yıl bir önceki yıldan daha başarılı bir çalışma sezonunu geride bıraktıklarını ve bir sonraki yıla daha iyi hazırlandıklarını belirterek sunuma başladı.

Karabük’ün 277 köyünün 593 ünitesinde; hemen hemen 870’e yakın yerleşim bölgesinde içme suyu ve kanalizasyon hatlarında meydana gelen arızaların tamirat bakım onarım işlemlerinin Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü personellerince yapıldığını ifade eden Uzun, KÖYDES ve İlbank ödenekli toplamda 40 bin 750 metre içme suyu borusu ile 8 bin 300 metre kanalizasyon borusu alımı da gerçekleştirilerek köy muhtarlarına dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Karabük İl Özel İdaresi olarak kendi kendine yeten bir kurum olma özelliği taşıyan Karabük İl Özel İdaresi, asfalt yapımında kullanılan malzemelerin üretimini de kuruma ait iki adet taş kırma makinesiyle temin edilerek  236 bin 425 ton sarı malzeme üretimi gerçekleştirme başarısı gösterdiğini söyleyen Uzun, İl genelinde 277 köy, 593 ünite olmak üzere toplamda 870 yerleşim biriminde yıl boyunca yoğun bir çalışma sezonunu geride bıraktıklarını vurguladı.

Uzun sunumuna şu sözlerle devam etti:

“Üretilen asfalt malzemesiyle, 2019 yılında kurulan bölgemizin ve ilimizin en büyük asfalt plenti ile 104 bin 140 ton BSK üretilerek toplamda KÖYDES ve İl Özel İdare kaynaklı 104 km 450 metre sıcak asfaltın köy grup yollarına serimini gerçekleştirdik. Hedeflerimize ulaşırken 21 adet kamyon, 2 adet greyder, 2 adet toprak silindiri, 3 adet asfalt silindiri ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı 80 personelle Karabük’e hizmet verdik.”

2021 yılı içerisinde Su ve Kanal Hizmetleri olarak gerçekleştirilen çalışmalardan da bahseden Genel Sekreter Uzun; “Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü olarak KÖYDES ve İlbank çalışmalarımız kapsamında Merkez ilçede 4, Eflani ilçesinde 5, Eskipazar ilçesinde 4, Ovacık ilçesinde 1, Safranbolu ilçesinde 4, Yenice ilçesinde 3 ve İlbank kaynaklı 3 proje toplamda ise; 24 projenin tamamlandığını, bu projelerin toplam maliyetinin  6 milyon 383 bin 204 TL’ olduğunu söyledi.

Merkez ilçe Burunsuz, Cemaller, Yukarıkızılcaören Köyleri sulama suyu tesisi bakım onarım ve Yukarıkızılcaören Köyü sulama suyu tesis geliştirme yapım işi, İlbank tarafından ayrılan ödenekle İl Özel İdaresi tarafından ihale edildiğini ve yapım işinin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalarla tamamlandığını belirten Uzun; “Ödenek tahsis edilmek suretiyle, Özel İdare imkanları ile malzeme ve iş makinesi desteği ile yapılacak Düzçam köyü sulama suyu isale hattı için Orman müsadesi alındı, Geren köyü tarım arazilerinin sulanmasına yönelik Soğanlı Çayı sağ sahilinde toprak kanal isale hattı oluşturmak amacıyla dolgu ve tahkimat çalışması yapıldı.” şeklinde konuştu.

Uzun ayrıca; Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin diğer taraftan da köylerde çöp toplama çalışmalarını sürdürmekte olduğunu,  9 adet çöp toplama kamyonu ve 19 personelle sorumluluk sahasında çalışmalarına devam ettiklerini, bununla birlikte yine sorumluluk sahasında gelen şikayetler çerçevesinde başı boş köpeklerin ihtiyaçlarının da ekipler tarafından giderildiğini söyledi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ