Hoşgeldiniz  

Karabük İl Genel Meclis Üyelerinden İnceleme.

Okan Küçük | 18 Ocak 2017 | Genel, Güncel A- A+

Karabük İl Genel Meclisi Üyeleri; Yol ve Ulaşım Hizmetleri ile Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüklerince yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Merkeze bağlı; Ortaca, Karaşar, Mehterler ve Tandır Grup yollarında yapılan yol genişletme ile 2017 yılı programına alınan Karaşar Köyü’ne foseptik yapılması planlanan bölgedeki incelemelere; Merkez İlçe Meclis Üyeleri Hasan Adakan ve Seyfettin Dikmen ile Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Özgür Bülbül ile Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Abdullah Hüsam katıldı.  

Grup yollarının genişletilmesi ve asfaltlanması hususunda koyulan hedefler doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini ifade eden Meclis Üyesi Seyfettin Dikmen; “İncelemeler neticesinde gerçekten başarılı bir çalışmaya imza atıldığını görmekteyiz. Yol genişletme çalışması neticesinde 4-5 köyümüzün ulaşımında daha da kolaylık sağlanmış oldu. Öncesinde dar ve yol güvenliği açısından sıkıntılı olan grup yolumuzu Meclis Üyelerimiz, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürümüz ile aldığımız karar doğrultusunda genişletilmesi hususunda bir çalışma yaptık. Şuanda bu çalışmayı yerinde görmekten gurur duyuyoruz. Çok güzel bir şekilde genişleme çalışması yerine gelmiş. Nasip olursa önümüzdeki yaz sezonunda da buranın asfaltlanması konusunda bir çalışma içerisinde olacağız” dedi.

Seyfettin Dikmen; “ Özel İdare Olarak Birçok Alanda Çalışma Gerçekleştirmeyiz”

Özel İdare olarak sadece yol ile ilgili çalışmalar yapılmadığını da kaydeden Seyfettin Dikmen; “Su ve Kanal Hizmetleri Müdürümüz de incelemelerde yer alarak önümüzdeki dönemde yapılacak su, kanalizasyon ve diğer alt yapı çalışmaları ile ilgili notlar almaktadır. Mevsim itibari ile fazla çalışma imkânı bulunmasa da yaz sezonunda yapılacak programlarımızı hazırlıyoruz. Önümüzde ki yaz itibari ile yine su depoları başta olmak üzere kanalizasyon ve diğer alt yapı çalışmalarına devam edeceğiz.  Bu çalışmalar içerisinde emeği geçen meclis üyesi arkadaşlarıma, müdürlerime ve özellikle operatörlerimiz ile şoför arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmaları hep birlikte güzel bir şekilde bitirmeyi ümit ediyoruz” diye konuştu. 

Hasan Adakan, “Çözü Odaklı Çalışmalar Gerçekleştiriyoruz”

Grup yollarında yapılan çalışmaların ardından Karaşar Köyü’ne yapılması planlanan fosseptik projesi için bölgeye giden Meclis Üyelerinden Hasan Adakan; Özel İdare ve Meclis Üyeleri olarak çözüm odaklı çalıştıklarını belirterek; “ Karaşar Köyü Muhtarı Orhan Özçelik ile geçen sene ihalesi yapılan fosseptik çukurunun Karaşar merkez ve mahallesine geçen yıl kanalizasyon yapmıştık. İlave olarak fosseptiğin nereye yapılacağını tespit için buraya gelmiş bulunmaktayız. Karaşar merkez ve mahallesine uygun bir yere fossepitk yapılması hususunda incelemeler neticesinde her iki bölgeye ayrı ayrı fosseptik yapımı değil de ortak bir noktaya yapılmasına karar verdik. Böylelikle hem devletimizin burada karı olacak hem de yukarı yapıldığı zaman kışın hava şartlarından dolayı vidanjörlerin çıkmama ihtimali var. Onun için tek bir noktaya yapılmasına karar verdik ve onun tespitini yaptık. Bunun dışında Ortaca, Mehterler ve Tandır’a da yeniden su deposu yapacağız, oralarında yerlerine bakıp tespitlerimizi yapacağız.  Oralara depo yapmamızın nedeni eski olmaları. Meclis üyelerimiz, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğümüz ile Karabük İl Sağlık Müdürlüğü’nün de yapmış olduğu tespitler neticesinde dosyalarımızı hazırladık ve yeni depoların yapılması kararına vardık. İnşallah bu projelerimizi de 2017 programına aldık. 2017 yılı içerisinde paramız geldiği takdirde hemen ihalesini yapıp köylerimize bu hizmetlerimizi yapacağız” diye konuştu.

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle