Hoşgeldiniz  

Karabük Kazansın…

Okan Küçük | 29 Kasım 2013 | Genel, Yazar A- A+

            Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adaylığı için Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın ismi bugün yapılan Ak Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında açıklandı, resmileşti.

            Şimdi sıra  mevcut Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’de… Bugüne kadar Ak Parti’nin adayının belirleneceği son ana kadar adayım/değilim şeklinde bir bilinçli yol izledi, bir strateji ortaya koydu.

   Duyumlarımıza göre önümüzdeki hafta görkemli bir şekilde adaylık açıklaması yapacak. Yani bundan sonra yarış CEYLAN – VERGİLİ arasında geçecek.

   CHP Karabük Merkezi’nde ciddi bir sonuç  ortaya koyamayacaktır. Gerçi adaylık noktasında  Erdal Demir ismi hala gündemde. Ve Sayın Demir , tanıdığımız/bildiğimiz genç ,başarılı isimlerden biri .

     Ama bugünkü tabloya  bakıldığında CHP SEÇMENİ KİLİT ROL OYNAYACAK  OYNAMASINADA,  BU ROL KENDİ ADAYLARINA OY VERME NOKTASINDA DEĞİL DE AK PARTİ’YE KARŞI VERGİLİ’YE OY VERME NOKTASINDA OLACAK BİZE GÖRE.

   Malum , geçen seçimlerde mevcut Başkan Vergili yaklaşık olarak 18 Bin 500 civarında bir oy alarak başkan olmuştu. O zaman Ak Parti  yaklaşık olarak 18 Bin 350 gibi bir oy almıştı ve neredeyse kıl payı seçimi kazanmıştı. Ama 5 Binlerden –  7 Binlerden oraya gelmişti.

  Yine Dursun  Altıparmak  12Bin 500 civarı bir oy almıştı da itiraz sonucu Yaklaşık 14 Bin civarına  çıkmıştı aldığı oy sayısı

     O zaman Saadet Partisinden Aday olan Serdar Akça ise, 5 Bin küsur civarında bir oy almıştı.

  CHP’nin adayı Enver Tümen ise 3Bin 500 civarında bir oy almıştı.

              Özetle bu seçim, geçen seçim gibi olmayacak. Yani 18 Bin civarındaki oylar ile kimse başkan olamayacak bu seçimde. Şöyle bir baktığımızda bu seçimler de Sayın Altıparmak yok 14Bin oy boşa çıktı yani. Sayın Akça’da yok 5 Bin oy da oradan ( gerçi o oy MİLLİ GÖRÜŞ’ün oyu ama Akça’nında katkısı vardır herhalde .) CHP’ yi kenar da tuttuğumuz da yaklaşık olarak yuvarlarsak boşta 20 Bin küsur oy var.

             Yani  Ak Parti ve Vergili mevcut oylarını muhafaza etse bile ( ediyor mu o ayrı konu)  dışarıda 20 Bin küsur oy var 2’ye bölünmesi durumunda buradan ek olarak 11Bin’i alan seçimi alacak diyebiliriz.

               Yani her iki aday içinde seçim zor, hiç bir şey cepte değil. E ,  o zaman ne olacak denildiğinde hem Vergili’nin hem Ceylan’ın çok çalışması lazım öncelikle. 

             ( Bakın seçim de öyle olur böyle olur orası ayrı mesele ama bize göre Sayın Ceylan’ın Karabük’e aday olarak görevlendirilmesi Karabük için çok hayırlı olmamıştır.  Bunu şu açıdan söylüyoruz.Ceylan seçimi kazansa da kaybetse de her halükarda biz Karabük olarak Kalkınma Bakan Yardımcılığında görev yapan bir Karabüklüyü kaybetmiş olduk. O görevde değerli hizmetler veriyordu Sayın Ceylan. Ne yapıyordu ya diyecekler varsa,  bir çoğu bir yana  sadece Karabük Üniversitesi’ne ayrılan emsallerinin çok çok üstünde olan ödenekleri ve yatırım paralarını  gidip Sayın Rektör’e sorsunlar. Yoksa kendi kendine büyümüyor hiç bir şey para olmadan yani )

                Yoksa tabi ki  Karabük’e , Ak Parti’ye ve kendisine hayırlı olsun. Biz kişisel ve siyasi parti ayrımı yapmadan bakıyoruz olaylara onun için parantez içinde onları yazdık. Aynısı Sayın Vergili içinde geçerlidir. Yani tam tersi bir durum olsa Vergili, MHP’ den Bakan Yardımcılığı’ndan getirilip Karabük’e aday yapılsa o zaman da aynı şeyi söyleriz. Biz olaylara şahsi/kişisel  değil ya da o parti bu parti değil Karabük yararına bakıyoruz onun için öyle dedik…

       Tabi önümüze bakacak olursak her iki adayında çok çalışması lazım. Ak Parti İl ve Merkez İlçe Yöneticilerinin tamamı bugüne kadar yaptığımız sohbetlerde karşımıza Vergili’nin çıkmasını istiyoruz diyorlardı. Ondan alacağız o koltuğu diyorlardı. 

   Duyumlarımıza göre önümüzdeki hafta adaylığını açıklayacak Vergili ve Ak Parti yöneticilerinin istekleri de gerçekleşmiş olacak. Ak Parti Teşkilatı’nın   Vergili’ye karşı büyük bir birlik içerisinde ve  çok sıkı çalışacaklarına eminiz. O koltuğu geri almak için her biri ayrı ayrı bir adaymış gibi çalışacaklardır bize göre…

   E , MHP Teşkilatı da armut toplamayacak tabi.  Onlar da Ak Parti’ye karşı koltuğu muhafaza etmek için aynı şekilde sıkı bir çalışma ortaya koyacaklardır…

       Söyleyelim bu seçim kıran -kırana geçecektir…

          Bir kere şunu ifade edelim, Başkan Vergili Karabük’te yerel seçimlere projeyi getiren ya da lafla sözle değil de projelerle seçim yarışması yapılması gerektiğini  Karabüklülere kabul ettiren biri oldu.

   Yani bu seçimlerde de büyük projelerin konuşulması/büyük icraatların projesinin ortaya konulması lazım. Adaylara baktığımızda her iki adayında büyük projeler üretebileceğini düşünüyoruz. Heyecanlanıyoruz.  Yerel seçim de ne olursa olsun büyük projelerin yarışacak olması Karabüklü olarak bizi heyecanlandırıyor.

      Özetle  her iki aday da çok çalışmalı. Yine büyük projeler ortaya koymalı. Ve sonuçta projelerin yarıştığı ve  her halukarda Karabük’ün kazandığı bir seçim ortaya çıkmalı.

        /Biraz da kendimize yontalım :)) /  Çok çalışan , günümüzün en etkili silahı olan  basını,  en etkin şekilde kullanan  işte haberler de /yorumlarda adını ve projelerini  Karabük’e kazıyan  bu yarışı kazanacaktır.

      Biz şimdiden kim kazanırsa kazansın ,büyük projeler yarışmalı ve Karabük kazanmalı diyoruz.  Karabük; büyük projelerin icraata  geçtiği, büyüyen gelişen bir il olmalı diyoruz…

        HER İKİ ADAYA DA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUZ…

  (Not: Peki Safranbolu ne olacak ? Safranbolu’da bir sürpriz olacak mı? Onu da sonraki yazımızda paylaşırız. )

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle