logo

Karabük Kuyumcularından Emniyete Teşekkür Ziyareti

Karabük’te geçen hafta il merkezinde ve Yenice de bazı kuyumculara sahte altın, ve sahte bilezik satarak dolandırıcılık yapan 3 şahıs Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları neticesinde kısa süre de yakalanmıştı. Karabük Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 3 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ayrıca şahısların aracında yapılan arama da 33 bin 100 lira ve 19 adet sahte altın bilezik ele geçirilmişti.

       Karabük Kuyumcular Derneği Başkanı İlhan Ündar, dernek üyeleri Mustafa Çetinkaya ve Fatih Aydın, Karabük İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ’u ziyaret ederek Tuğ’a ve  Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teşekkür ettiler.

“Karabük Emniyet Müdürlüğü’nden ziyarete ilişkin yapılan paylaşımda; “12.09.2020 tarihinde İlimiz Merkezinde ve Yenice ilçemizde meydana gelen Kuyumculara Sahte Altın Satılması olayı ile ilgili olarak; İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince yapılan geniş çaplı araştırma sonrasında olayın şüphelisi bir şahıs yakalanmış ve sonrasında sürdürülen çalışmalar neticesinde şüpheli şahıs ile birlikte hareket ettikleri tespit edilen iki şahıs da Ankara İli Kızılcahamam ilçesinde görevlilerimizin bilgilendirmesi ile yakalanarak ilimize intikal ettirilmiş, üç şahıs haklarında yürütülen tahkikat sonrasında tutuklanarak cezaevine teslim edilmişlerdir. Konu ile ilgili olarak Karabük Kuyumcular Derneği Başkanı İlhan ÜNDAR, dernek üyeleri Mustafa ÇETİNKAYA ve Fatih AYDIN İl Emniyet Müdürümüz Sayın Sırrı TUĞ ‘a ve Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerimize teşekkür ziyaretinde bulunmuşlardır.” Denildi.

Karabük’te geçen hafta il merkezinde ve Yenice de bazı kuyumculara sahte altın, ve sahte bilezik satarak dolandırıcılık yapan 3 şahıs Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları neticesinde kısa süre de yakalanmıştı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ