logo

“Karabük Okuyor” Etkinliği Çevrimiçi Gerçekleştirildi

“Karabük Okuyor” okuma etkinliği projesi kapsamında Temel Eğitim Şube Müdürü Ahmet KABADAYI koordinatörlüğünde, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımı ZOOM programı üzerinden çevrimiçi okuma etkinliği yapıldı. 

Müdürlüğü YouTube kanalından da canlı olarak yayımlanan kitap okuma etkinliği yoğun katılım ile izlendi.

Merkez İlçede bulunan ortaokul ve imam hatip ortaokullarında proje kapsamında oluşturulan takım lideri öğrenciler tarafından ocak ayı etkinliği olarak okunan “Dede Korkut Hikayeleri” adlı eserin kazanımları öğrenci gözüyle değerlendirildi.

Programa katılan ve öğrencileri tek tek dinleyen İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, ” Öncelikle ‘Karabük Okuyor’ etkinliğinin hazırlanmasında emeği geçen başta Şube Müdürü Ahmet KABADAYI olmak üzere idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza ve etkinliğe kayıtsız kalmayıp katılım sağlayan öğrencilerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Kitap okuma etkinliğini önemsiyoruz. İsteğimiz siz değerli öğrencilerimizin bu etkinlikle kitap okuma alışkanlığı kazanıp aile fertlerinin de sizlere eşlik etmesidir. Bu etkinlikle sizlerin geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi haline getiren, arkadaşlarıyla çevrimiçi ortamlarda da olsa kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler olarak yetişmenizin yanı sıra bilimsel, sosyal kültürel, sanatsal ve edebi ve mesleki gelişimlerinize de çok yönlü katkıda bulunmak hedeflenmiştir. Gördüğüm kadarıyla bu hedefleri yakalama yolunda oldukça mesafe katetmişiz.” İfadelerine yer verdi.

Karabük akademik başarısının yüksek seviyede olduğunu vurgulayan AKBAŞ, “LGS ve YKS sınavlarında Karabük ili olarak Türkiye eğitim sistemi içerisinde belli bir yere sahip bir iliz ve gelenekselleşmiş başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Bu başarının yanında sizlerden sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmanızı istiyoruz. Okuyan, yorumlayan ve çözüm üreten bir gençlik en büyük yatırımımız olacaktır. ” diyerek öğrencilere başarılar diledi.

“Karabük Okuyor” okuma etkinliği projesi kapsamında Temel Eğitim Şube Müdürü Ahmet KABADAYI koordinatörlüğünde, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımı ile ZOOM programı üzerinden çevrimiçi okuma etkinliği yapıldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ