Hoşgeldiniz  

Karabük TSO “Üreten Eller” Projesiyle TOBB’da Yarıştı

Okan Küçük | 03 Mayıs 2019 | Genel A- A+

      Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 75. Genel Kurulunun ilk gününde Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri ile Proje Ödülleri töreni, TOBB Başkanı M. Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ve Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın katılımıyla TOBB Konferans Salonunda gerçekleşti.

      TOBB tarafından bu yıl ilki yapılan proje yarışması 8 farklı kategoride düzenlendi. Karabük Ticaret ve Sanayi Odası BAKKA Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında gerçekleştirdiği  “Üreten Eller”  Projesi 365 oda ve borsa tarafından sunulan projeler arasında jüri tarafından değerlendirilerek finale kalan 40 proje arasına girdi. Sosyal Sorumluluk projeleri kategorisinde yarışan proje ilk 5 proje arasında yer alarak başarı elde etti.

     Karabük’te kadın girişimciliğin gelişmesine öncülük yapmak, kadın kooperatiflerinin kuruluşunu desteklemek, el sanatları ve yöresel ürünlerin üretimiyle kadınlara ekonomik destek sağlamayı amaçlayan “Üreten Eller” projesine ödülü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY, Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN ve TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU tarafından Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet MESCİER’e verildi.

     Tören Proje Ödülleri alan odalarla yapılan toplu anı fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle