logo

Karabük Üniversitesi, TEKNOFEST yarışmalarına hazır

Karabük Üniversitesi, “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında teknoloji çalışmalarını desteklemeyi amaçlayan ve dünyanın en büyük havacılık festivali haline gelen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne 3 iddialı projeyle katılıyor.

Karabük Üniversitesi öğrencileri, Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedeflenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Roket Yarışması ve Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katıldı.

Atalay Roket Takımı ve Baybars Roket Takımı finalde 

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında 1-12 Eylül 2020 arasında Tuz Gölü’nde gerçekleşecek olan  ‘Roket Yarışması’nda, Karabük Üniversitesinin Atalay ve Baybars Roket Takımları, ‘Alçak’ ve ‘Orta’ kategorilerinde finalde yarışacak.

Alçak İrtifa Kategorisinde yarışan Baybars Roket Takımı, 177 takım arasından 3’ncü olarak finale kalmaya hak kazandı. Baybars Roket Takımı tarafından tasarlanan ve üretilen Karaşahin Roketi; 1.66 metre boya, 18.31 kilogram toplam kalkış ağırlığına ve 174 m/s maksimum hız ile 1500 metre irtifaya ulaşacak şekilde üretildi. 7 kişiden oluşan ekibin danışmanlığını ise Mühendislik Fakültesi Öğretim Elemanı Arş. Gör. Ali Tahir Karaşahin yürütüyor. TEKNOFEST tarafından belirlenen Baybars Roket Takımının atış günü 2-4 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

Karabük Üniversitesi, “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında teknoloji çalışmalarını desteklemeyi amaçlayan ve dünyanın en büyük havacılık festivali haline gelen TEKNOFEST Havacılık

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ