Hoşgeldiniz  

Karabük Üniversitesine Yoğun İlgi

Okan Küçük | 05 Ekim 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

universite

İstanbul Fuar Hizmetleri (İFO) tarafından düzenlenen 18. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı (SIGN İstanbul 2016) 29 Eylül- 2 Ekim tarihlerinde TÜYAP (Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş) İstanbul’da düzenlendi.

Üniversitesi, 18. Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı’na Teknoloji Fakültesi Endüstriyel Tasarım Mühendisliği olarak katılım sağladı. Karabük Üniversitesi kendisini ve bölümünü tanıtarak öğrencilerin kendi tasarımlarını, imalatlarını,  yaptıkları 3D Food Printer, Kartezyen Tipi Printer, Filament yapma makinesi ve 3D Printer ile üretilmiş modelleri sergiledi. Fuara katılan tek üniversite olan Karabük Üniversitesi’nin çalışmaları TÜYAP’da yoğun ilgi görürken KBÜ, 3D printer sektörüne olan ilgisi ve kabiliyeti ile sektördeki yerini aldı.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerim Çetinkaya Endüstri 4.0 ve 3D Printing konusunda konferans programında sunumlarını yaptı. Öğrenciler fuar izlenimlerini ve bilgileri paylaşmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar’ı makamında ziyaret etti. SIGN İstanbul 2016 fuarında  görevli olan öğrenciler aldıkları plaketi kendilerine olan desteklerinden dolayı Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Mustafa Yaşar’a taktim etti.

3D Nedir?

3D, üç boyutlu bilgisayar datasını katı, elimizle tutabileceğimiz gerçek nesnelere dönüştüren bir makine olarak tanımlanmakta. Bu teknoloji geleneksel imalat yöntemleri gerçekleştirilmesi mümkün olmayan geometrileri üretebilmekte.

Etiketler:

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle