logo

Karabük Valiliği, beklenen sıcak havaya karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre Karabük’te bugünden itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredecek . Karabük Valiliği’nden yapılan açıklama da ; “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçtiğimiz hafta Cuma (28.08.2020) gününden itibaren ülkemizi etkileyen sıcak hava dalgasının bölge genelinde etkisini artırarak Cumartesi (05.09.2020) gününe kadar devam edeceği beklenmektedir.
Sıcaklıkların bölge genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının bölge genelinde Eylül ayında kaydedilmiş uzun yıllar en yüksek sıcaklık değerlerine yaklaşması ve yer yer üzerine çıkması beklenmektedir.
Cumartesi(05.09.2020) gününden itibaren sıcaklıkların, bölge genelinde azalacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ila 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.” denildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre Karabük’te bugünden itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyredecek .

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ