logo

KARABÜK VALİLİĞİNDEN YKS’YE GİRECEK ADAYLARA ÖNEMLİ HATIRLATMA

Ülkemizde bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( YKS ) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla 27.06.2020 ( cumartesi ) günü saat 09:30 ile 15:00 arasında ve 28.06.2020 ( Pazar ) günü 09:30 ile 18:30 saatleri arasında ilimiz sınırları içerisinde bulunan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Adaylara önemli hatırlatma.

Yükseköğretim Kurumları Sınavına ( YKS ) girecek olan adayların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Başvurularının alınması amacıyla İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri 27.06.2020 07:00 – 13:00 saatleri ve 28.06.2020 07:00 – 16:00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.  

Sınava girecek adaylar sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske bulundurmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile İl veya İlçe Nüfus Müdürlüklerine randevusuz başvuruda bulunabileceklerdir. Adayların mağdur olmaması için T.C Kimlik Kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr)  adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile müracaat etmeleri gerekmektedir

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR.Sınavın yapıldığı binaya maske takılı halde girilmelidir. Maskenin doğru kullanımı konusundaki kurallar ihmal edilmemelidir.

Sınavın yapıldığı binaya girerken ve sınav bitiminde binadan çıkarken 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralına uyulmalıdır.Kapı kolları ve tırabzanlar başta olmak üzere sık sık kullanılan yüzeylere dokunulmamalıdır. Dokunulduğunda eller en az 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkanmalı, bu imkan bulunmuyorsa eller alkol içerikli el antiseptiği ile temizlenmelidir.Sınav binasındaki tuvalet kullanılmışsa eller en az 20 saniye boyunca su ve sabunla yıkanmalıdır.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ