logo

Karabüklüler Vakfı Genel Kurulunu Yaptı.

13 Aralık 1999’da 78 Karabükl’ünün bir araya gelerek kurdukları Ankara Karabüklüler Derneği, 3 Nisan 2012’de Karabüklüler Vakfı olarak Ankara‘da hizmet vermeye devam ediyordu.

Karabüklüler Vakfı Ankara’da bulunan Vakıf merkezinde Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. 2018, 2019 ve 2020 yıllarının faaliyet, muhasebe ve denetim raporlarının okunduğu ve ibra edildiği Genel Kurul’da Vakfın Mütevelli, Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri yeniden seçildi.

Genel Kurul’un Divan Başkalığını Mütevelli Heyet Başkanı Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Mehmet Ali Şahin’in yaptığı “Olağan Genel Kurul” toplantısında Vakıf Yönetim Kurulu Başkanlığına mevcut başkan Nizamettin Yücel yeniden seçildi.

Konuşmasına geçmiş dönemde görev yapan yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başlayan Başkan Yücel; “Hemşerilerimizi bilgilendirmek isterim ki; Karabüklüler Vakfı, güçlü ve kucaklayıcı bir Vakıftır ve bunu artırarak yoluna devam edecektir.Vakfımız belli prensiplerle yürüyen, gayesi sadece vakfımız senedinde belirtilen amaçlar doğrultusunda yöremize ve yöre insanımıza hizmet olan, siyaset üstü bir vakıftır. O anlamda hiç kimsenin kuşkusu olmasın vakfımızın genel prensipleri doğrultusunda yönetim anlayışımızın devam edeceğini hepinizin bilmesini isterim “dedi.

Vakfın en önemli amaçlarından birisinin de üniversitede okuyan öğrencilere burs verilmesi olduğunu vurgulayan Yücel, 9 yıldır Vakfın ciddi bir burs ödemesi gerçekleştirdiğini de söyledi.

Genel Kurul Divan Başkanı ve Mütevelli Heyet Başkanı Mehmet Ali Şahin Genel Kurul’a hitabında”Mütevelli Heyetimiz dün olduğu gibi bugün de Vakfımızı daha ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacaktır. Tüm çalışma arkadaşlarıma bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. İnanıyorum ki vakfımızca önemli projeler hayata geçirilecektir, genel kurulumuzun memleketimize, hemşerilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Vakfımız önemli projeler gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye de devam edecektir” ifadelerini kullandı

Karabüklüler Vakfı’nın oy birliği ile seçilen Mütevelli Heyet, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu.

Mütevelli Heyet Yönetimi: Mehmet Ali Şahin- Başkan, Niyazi Güneş- Başkan Yardımcısı, Mehmet Ceylan- Genel Sekreter, Yönetim Kurulu: Nizamettin Yücel – Başkan, Cahit Korkmaz – Başkan Vekili, Cem Gündoğdu- Genel Sekreter, Gürkan Özcan-Mali Sekreter, Üyeler: Osman Kahveci, Hasan İpek, Ahmet Oğuz Gözel, Fahri Bozkurt, Didem Taylan, Nuh Nehir, Denetim Kurulu:Muharrem Akkaya- Başkan, Mahmut Yıldırım, Ali Rıza Eren,Büşra Tunçkaya.

Karabüklüler Vakfı Ankara’da bulunan Vakıf merkezinde Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ