Hoşgeldiniz  

Karabükspor Davası ne durumda ?

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 03 Eylül 2018 | Genel, haber, Okan Küçük A- A+

Bunu Paylaş

                                       

 

                                        

            Karabükspor’un bir şekilde içi boşaltılmış, A4 kağıt kağıtlarına kendin yaz , kendin imzala adına tutanak de al gitsin paraları yapılmış, futbolcu izleme komitesi diye yurt dışı görevlendirme gezilmiş tozulmuş, iddiaya göre paravan şirketler üzerinden bir yerlere paralar aktarılmış, ay da 450 Bin soda içilmiş şeklinde ( sanırsın Sabancı’nın holdingi, hoş orada da bir ayda 450 bin  soda içirmezler adama)faturalar bulunmuş… ve daha neler neler … Sonuçta yaklaşık 200 Milyon TL borç…

             Peki bunlar olurken/ oldurulurken takımın başında kim var ? Hikmet Ferudun Tankut … Tankut, yaptığı basın açıklamasında ne demişti ? “ Biz burada PTT ligine geldiğimiz dönem Mustafa Yolbulan ile olan ilişkimizi komple o gün kesmiş olsaydık, 20 Milyon  eksi bakiyemizi biz bu seneye taşımış olsaydık  11 yerine biz 31 Milyon bakiyemiz oluyordu Bu sezon gelecek olan 73 Milyonu da 31 milyon eksi bakiyeyi düştüğümüz zaman yaklaşık 43 Milyon liralık bir gelir kaynağıyla lige girmiş olacaktık. Zaten böyle bir parayla biz lige girseydik bu sezonu biz tamamlardık. Biz sezon başından beri sıfır gelirle, futbolcu ödemeleri yapamamakla karşı karşıya kaldık…”

            TANKUT: “ MALİ KONULARLA  MUSTAFA YOLBULAN İLE ONUN ELEMANI OLAN CEO HAKAN AYVAZ BEY İLGİLENDİ. BİZ YALNIZ SPORTİF YÖNÜYLE İLGİLENDİK.”

            Tankut o zaman başka ne demişti. “Samimiyete güvenen, dayanan bir yapı içerisinde devam ettik. Mali Konularla ilgili Mustafa Yolbulan Bey, ve Hakan Ayvaz Bey  ilgiliydi. Hakan Bey aynı zamanda Mustafa Yolbulan Bey’in  de elemanı olması dolayısıyla bizde fazla detaya girmeden biz yalnız sportif yönüyle ilgilendik.”

            Yani para konusunda, mali konularda adres olarak o zaman kulübün CEO’su Hakan Ayvaz ve Ayvaz’ın Yolbulan’ın  adamı olduğundan mütevellit Mustafa Yolbulan’ı göstermişti.

             Tabi, o zaman kendisi kukla başkan mıydı ? Neden en başından istifa etmemişti gibi sorular ortada kaldı.Biz o sıcak günler de bunları çokça yazmıştık. 

            Özetle yargı safahatında olan bu süreç hangi aşama da. Bugüne kadar ne gelişmeler oldu dava da. Kulüp Başkanları Ziya Ünsal, Mehmet Aytekin bu konularda ne gibi çalışmalar yaptı, davayı takip ettiler mi , bu konuda bir açıklamaları olmadı. Şimdiki yönetim ise geçmişi sildirmeyiz, diyor.

            Yani bu davayı da takip edecekleri sinyalini veriyor.  Bakalım Karabük’ün geleceği kadar, bu dava,  bu dosya da çok önemli, yapanın yanına kalmamalı çünkü.

Karabükspor’u böyle bitirdiler…

Karabük Ak Parti değişecek mi ?

Karabükspor’da nasıl bir yol izlenecek ?

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle