Hoşgeldiniz  

KARABÜKSPOR’U KİMLER BİTİRDİ ?

Okan Küçük | 21 Ocak 2018 | Genel, Güncel, haber A- A+

Bunu Paylaş

            

             Kardemir Karabükspor, Karabük’ümüz en’lerinden, mühimlerinden, güzidelerinden, önemlilerinden. Batı Karadeniz’in tek Süper Lig Takımı , Karabük’ümüzün gururu… Bunu herkes kabul ediyordur değil mi ?

            Karabük’ümüzün reklamından tanıtımına  en değerli markası yine Kardemir Karabükspor değil mi ? Şimdi görülüyor ki takım borç batağına sürüklenmiş, ve maddi olarak bitirilmiş… 191 Milyon borç açıklandığında kamuoyunda, taraftarlar , Karabükspor’u sevenler tarafından, takım soyulup soğana çevrilmiş, bunun sorumluları bulunmalı, şeklinde değerlendirmeler yapıldı.

             Karabük’te herkes Karabükspor’un bugün paraşütle 1. Lig’e indirilme operasyonu yapıldığını konuşuyor. Yeni yönetimin içindeki bazı kişiler vasıtasıyla yine aynı konumun sürdüğü ve  takım üzerindeki birilerinin  hakimiyetini koruduğunu ifade ediyor. Karabük sokakları bunları  konuşuyor…

Peki, Karabükspor’a kimler kıydı ? Karabükspor’u kimler bitirdi ? Bizim şahsen elimizde herhangi bir belge yok, onun için kimseyi suçlayamayız. Bu konuda bir soruşturma da açıldı. O kapsamda biz gazete de konuyla ilgili yazdıklarımızı ve haberlerimizi Savcılıkla paylaştık… Dileğimiz, Karabükspor’u borç içinde bırakıp, şimdi de bir operasyonla 1. Lig’e düşürerek bir nevi intikam gibi bir operasyonu kim ya da kimler yapıyorsa hukuk önünde gereken yapılır inşallah. Çünkü Karabükspor, Karabük’ündür, Karabüklülerindir…

            Şimdi, Eski “Karabükspor Başkanı” Sayın Ferudun Tankut; bir basın açıklaması yapmıştı 191 Milyon TL olarak açıklanan borcun ardından… Biz de katılmıştık o basın açıklamasına ve orada benim hesabıma göre borç  42 Milyon TL olmalı demişti…

            Başka neler demişti Sayın Tankut, 53 Milyonluk temlikle karşılaştık, hiç haberimiz yoktu, demişti.

            Sayın Mustafa Yolbulan’ın alacağı 53 Milyon TL, denilmişti, şimdi 73 Milyon TL deniliyor, demişti.

            Biz, PTT Ligine geldiğimizde Sayın Mustafa Yolbulan ile ilişkimizi kesseydik,   Bu sezon gelecek olan 73 Milyonu da 31 milyon eksi bakiyeyi düştüğümüz zaman yaklaşık 43 Milyon liralık bir gelir kaynağıyla lige girmiş olacaktık. Zaten böyle bir parayla biz lige girseydik bu sezonu biz tamamlardık. Biz sezon başından beri sıfır gelirle, futbolcu ödemeleri yapamamakla karşı karşıya kaldık, demişti.

            Kongrede 190 milyon borç çıktı. İbra edilmediğimize sevindim. Bununla birlikte 10 yıl geriye dönük araştırılsın kararı var, araştırılsın.  Bu ülkenin savcıları var, araştırılsın. Elimde futbolcuya ödenen rakamlar var, prim var, vergi var, nakliye var, konaklama var. Her şey var bu borçlar incelensin, demişti.

             Mali Konularla ilgili Mustafa Yolbulan Bey, ve Hakan Ayvaz Bey ilgiliydi. Hakan Bey aynı zamanda Mustafa Yolbulan Bey’in  de elemanı olması dolayısıyla bizde fazla detaya girmeden biz yalnız sportif yönüyle ilgilendik, demişti.

            Tabi bütün bu açıklamaları Karabükspor Başkanı olarak kendisini sorumluluktan kurtarmaz, yani Sayın Tankut’u bu anlamda savunmuyoruz. Ortada bir usulsüzlük, yanlışlık varsa Başkan olarak sorumluluk kendisindedir. Engel olsaydı veya vaktiyle çıkıp bu konuları, iddialarını kamuoyuna aktarsaydı diyoruz, diyoruz da…

            Bakınız bu açıklamaları dikkatlice okuyunuz, bunlar az şeyler değil… Önemli ve çarpıcı iddialar içeriyor… 

      Şimdi siz söyleyin başlıkta yazdığımızı,  Karabükspor’a kimler kıydı ? Karabükspor’u kimler bitirdi  gerçekten???

FERUDUN TANKUT, İDDİALARI CEVAPLADI.

Safranbolu Meclis Üyelerine Soruşturma…

Birleşik Metal İş, İşçilerle Nöbette

Zeki Çaylı İhraç Ediliyor…

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle