logo

Karabük’te 12 projeye 267 Bin Avro Destek Verilecek

Avrupa Birliği 2020 Yılı Erasmus+ Proje Başvuru Sonuçları Türkiye Ulusal Ajansı tarafından açıklandı.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile bağlı okul ve kurumlardan toplam 12 proje başvurusu kabul edilerek 267.376 Avro hibe desteği almaya hak kazandı.

Başvuru döneminde Karabük’ten Okul Eğitimi Personel Hareketliliğinden (KA101) 30 proje başvurusunda bulunuldu ve 6 proje hibe desteği almaya hak kazandı. Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliğinden (KA102) 16 proje başvurusunda bulunuldu 6 proje toplamda 12 proje hibe desteği almaya hak kazandı.

Hibe desteği almaya hak kazanan projelerimize ait bilgiler tablo olarak aşağıdadır.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Avrupa ülkelerindeki eğitim uygulamalarını yerinde görerek Ülkemizdeki uygulamalar ile mukayese edilmesi ve yürütülen iyi örneklerin İlimizde de uygulanabilmesi noktasında AB Projelerine özel önem veriyoruz.

Geçen yıl 10 proje ile 265.365 Avro hibe desteği aldığımız Ulusal Ajanstan bu yıl 12 projemize 267.376 Avro hibe alıyoruz. Hazırlanan projeler ile 2021-2022 yıllarında yaklaşık 200 civarında öğrenci ve personelimiz yurt dışı proje hareketliliğine katılarak yurt dışı deneyim fırsatı bulacak.

Projelerin hazırlanmasında emeği geçen İl/ilçe yöneticilerimize, okul/kurum yönetici ve öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile bağlı okul ve kurumlardan toplam 12 proje başvurusu kabul edilerek 267.376 Avro hibe desteği almaya hak kazandı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ