logo

Karabük’te 2 Yeni Park Açılışa Hazırlanıyor

Karabük’te Kapullu Küpler ve 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesinde ki parklarda yapılan çalışmalar da son aşamaya gelindi.

2009 yılından bu yana hizmete açtığı parklarla çocukların ve yetişkinlerin sosyal yaşantısını hareketlendirmeyi amaçlayan Karabük Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Kapullu Küpler ve 5000 Evler Cumhuriyet Mahallelerindeki parklar açılışa hazırlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehrin dört bir yanında belediye yatırımlarının devam ettiğini vurguladı.

Açıklamasının devamında yeni parklar yapmaya devam edeceğinin altını çizen Başkan Vergili şu ifadelere yer verdi:

Hangi mahallemizin ne ihtiyacı varsa yapıyoruz. Bütçe ve imkânlarımızı en iyi şekilde kullanarak şehrimize yollar, kaldırımlar ve parklar kazandırıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın nefes alacağı ve dinlenebileceği sosyal alanlar oluşturmaktır. Karabük’ümüzü daha yaşanabilir bir hale getirmek ve yavrularımıza en tabi hakları olan oyun oynama imkânını sağlamak için yeni parklar yapmaya devam edeceğiz.” 

Mahalle sakinleri ise bu bölgelerde hem çocukların, hem de ailelerin vakit geçirebilecekleri güzel bir sosyal alan oluşturulmasından dolayı Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye teşekkür etti.

Öte yandan çalışmaların devam edildiği parklarda çocuk oyun grupları, spor aletleri ve vatandaşların rahat soluk alabileceği dinlenme alanları ile kamelyalar olacak.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ