Hoşgeldiniz  

Karabük’te 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Okan Küçük | 24 Nisan 2017 | Genel A- A+

Tüm yurtta olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Karabük’te de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tören sabah saat 09:30’da Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Yenişehir Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma törenine, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay Cihan Ulukaya, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Karabük Milli Eğitim Müdürü Ali Köse ve diğer protokol üyeleriyle, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören daha sonra Alpaslan Gazi Anadolu Lisesinde düzenlenen gösteri ve etkinliklerle devam etti. Karabük Milli Eğitim Müdürü Ali Köse’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından ilkokul ve ortaokullar arası resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı öğrencilerin hazırlamış oldukları gösterilerle son buldu.

Karabük Belediyesi tarafından 23 Nisan Pazar günü Kent Meydanında yapılması planlanan çocuk eğlence programı hava muhalefeti nedeni ile 29 Nisan Cumartesi gününe ertelendi.

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle