logo

Karabük’te 249 İhale

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, idarenin 2021 yılı çalışmalarıyla ilgili Karabük Valisi Fuat Gürel‘e bilgiler verdi.

2021 yılında yapılan ihalelerle ilgili bilgi veren Genel Sekreter Uzun; “İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü gibi kurumlarında ihalelerinin İl Özel İdaresince yapıldığını doğrudan temin ve açık ihaleler olmak üzere bu yıl 249 ihale gerçekleştirildiğini bu projeler için 34 milyon 672 bin 202 TL ödeme yapıldığını belirtti.

 2005 yılından bu zamana KÖYDES projesi kapsamında programa alınan işlerin teknik kontrollerinin de İl Özel İdaresi personelleri tarafından yapıldığını, bu doğrultuda da 2021 yılında 36 proje programa alınarak çalışımalar gerçekleştirildiğini söyledi.

2021 yılının 11 Ağustos tarihinde komşu İlimiz Kastamonu’da yaşanan sel afetinde Personel ve Makine desteği verdiklerini söyleyen ve yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Uzun, “Afet Bölgesi’ne görevlendirilen Valimiz Sayın Fuat Gürel ile birlikte bölgede yerinde incelemelerde bulunarak, yaklaşık bir aylık bir süre zarfında yaraların sarılmasına katkı sağladık. Öncelikle Kastamonu Şenpazar İlçesi’ne Karabük İl Özel İdaresi olarak; 5 kamyon, 1 Greyder, 1 Bekoleder, 1 Yükleyici, 1 Ekskavatör, 1 Kombine (Kanal Açıcı-Vidanjör) 1 Tır, 1 Otobüs, 1 Pick-up, ile toplamda 13 araç ve 15 personelle Sayın Valimiz Fuat Gürel’in koordinatörlüğünde destek verdik. Alanda menfez yapımı, zarar gören köy yollarının malzemeli bakım onarımı gibi birçok alandan çalışma gerçekleştirildik.

2 adet ekskavatör, 1 adet dozer, 1 adet greyder, 1 adet yükleyici, 4 adet kamyon, 1 adet bekoleder, 1 adet tır ve 1 adet pick-up ile toplamda 12 personel ve 12 iş makinesi ile başarılı bir şekilde Devrekani İlçesi’nde ki çalışmalarımızı tamamladık. ” dedi.

Sel afetinde zarar gören köy yollarının bakım onarımı, menfez çalışmaları gibi alanlarda yaraların sarıldığını söyleyen Uzun, ” Kastamonu’nun Bozkurt İlçesi’ne 2 adet greyder, 1 adet ekskavatör ve 1 adet bekoleder ile destek verdik. Görevlendirilen bölgede sel afetinden zarar gören su hatlarıyla ilgili de yerinde incelemeler yaparak vatandaşların sıkıntılarını giderilmesine katkılar verdik. Sel afetinden etkilenen diğer komşu İlimiz Bartın’a da 1 adet bekoleder ve 1 adet kepçe desteği vererek orada da sel afetinin yaralarını sarmaya gayret gösterdik. 2021 yılında Antalya İli Manavgat İlçesi’nde meydana gelen orman yangınında da söndürme çalışmalarına destek amacıyla Karabük İl Özel İdaresi olarak yer aldık. 1 adet dozer, 1 adet tır ve 1 adet pickup ile yangın söndürme faaliyetlerine katkıda bulunduk.” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ