Hoşgeldiniz  

Karabük’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı büyük coşku ile kutlandı.

Okan Küçük | 29 Ekim 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                   Karabük’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen çeşitli etkinliklerle ve büyük coşku ile kutlandı. 
            29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılı kent meydanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle ve yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kutlama programına Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal, Niyazi Güneş ile Hüseyin Avni Aksoy, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
     

KUTLAMA PROGRAMINA KARABÜK VALİSİ KEMAL ÇEBER, KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ CUMHUR ÜNAL, NİYAZİ GÜNEŞ İLE HÜSEYİN AVNİ AKSOY, KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ, İL EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET EMİN AKAY İL GENEL MECLİS BAŞKANI AHMET SÖZEN, KURUM MÜDÜRLERİ, SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİ, ÖĞRENCİLER VE VATANDAŞLAR KATILDIERDEM

       İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Kemal Çeber, Cumhuriyetin 95. Yılını kutlamanın gururu ve coşkusunu hep beraber yaşadıklarını belirterek, “Bugün geçmişimizden aldığımız güçle, ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türk Milletinin Karakterine ve Geleneklerine En Uygun İdare’ olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi. 
“Tarihimizi, kültürümüzü, inancımızı iyi bilmek durumundasınız” 
             Cumhuriyetin korunmasında ve kollanmasında gençliğe ihtiyaç olduğunu ifade eden Çeber, “Cumhuriyetimizin ilanından bugüne kadar eğitimde, kültürde, ekonomide, alt yapı hizmetlerinde her sahada çok önemli gelişmeler kaydetmemize rağmen Cumhuriyetin korunması ve kollanmasında gençliğin bekçiliğine her zaman ihtiyacımız olacaktır. Gençler, Atatürk Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak sizlersiniz diyerek bu görevi gençliğe emanet etmiştir. 

 

KARABÜK’TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI DÜZENLENEN ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE VE BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI.

Bu emaneti korumak ve görevi yerine getirmek için bilgili ve güçlü olmak zorundasınız. Tarihimizi, kültürümüzü, inancımızı iyi bilmek durumundasınız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleri olan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyorum. Büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı tekrar kutluyor, nice güzel bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum“ diye konuştu. 
‘Öğretmen kucağında bebeği ile bekledi’ 
            Öğrencilerin başında görevli olarak bekleyen bir öğretmen kucağında bebeği ile Cumhuriyet Bayramında yer alması dikkat çekti. 
İl genelinde yapılan şiir okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi. Tören halkoyunları ve resmi tören geçidi ile sona erdi. 

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle