Hoşgeldiniz  

Karabük’te 37 bin öğrenci karnelerini aldı

Okan Küçük | 20 Ocak 2018 | Genel A- A+

         

  Karabük’te 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı kapsamında 37 bin 530 öğrenci karne aldı. 
             Kartaltepe ilkokulundaki karne dağıtım törenine katılan Vali Kemal Çeber, 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci kanaat döneminin, tamamlandığını söyledi.
Vali Kemal Çeber’in talimatları doğrultusunda hayata geçirilen “Kardeş Okul, Hami Kurum Projesi” kapsamında İş-Kur İl Müdürlüğünün kardeş okulu olan Kartaltepe İlk ve Ortaokulu ile Kayabaşı İlk ve Ortaokulu arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
“Ben Büyüyünce” konulu 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrenciler arasında resim, 5 ve 6. sınıflar arasında şiir dalında, “İş’te İş Güvenliği” konulu 7 ve 8. Sınıflar arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödüllerini veren Vali Çeber, öğrencileri kutlayarak başarılarının devamını diledi.
            Öğrencilere kitap okumaları önerisinde de bulunan Çeber, “Bugün kent genelinde 188 okulumuzda 3 bin 232 okul öncesi çocuğumuz da dahil olmak üzere 37 bin 530 öğrenci karne aldı. Karnelerini alan öğrenciler, 2 hafta sürecek yarıyıl tatiline girdi. Kendilerine iyi tatiller diliyorum.” dedi.
         Vali Çeber daha sonra Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Fikret Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, İş-Kur İl Müdürü Coşkun Güven ile öğrencilere karnelerini verdi.

Safranbolu Meclis Üyelerine Soruşturma…

Okan Küçük Yorumluyor…  ZEKİ ÇAYLI’NIN İHRACI İÇİN DİSİPLİN KURULU OY BİRLİĞİYLE KARAR ALMIŞ. HELAL OLSUN ALİ HOCA, HELAL OLSUN ÖĞRENCİ BÜYÜKLERİMİZ… KARABÜK ANITINA YENİ VALİLİK BİNASI YAPILMALI MI ? 18.01.2018

Birleşik Metal İş, İşçilerle Nöbette

Liseler Arası Hentbol Türkiye Şampiyonası Sona Erdi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle