Hoşgeldiniz  

Karabük’te bir ilk…

Okan Küçük | 30 Nisan 2019 | Genel A- A+

                    Milli Eğitim Bakanlığı  ve TOBB arasında Türkiye genelinde bir protokol imzalandı.
 Her ilden bir proje okulu seçilen protokol de Karabük’ten   Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ( Eski adıyla Karabük Endüstri ve Meslek Lisesi)  proje okulu seçildi.
          Mesleki eğitimin gelişmesini ve on plana çıkmasını amaçlayan proje de TOBB   proje okuluna maddi destek de sağlayacak. 

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİCİ EĞİTİMİ BÖLGE DE VE KARABÜK’TE İLK…
             Diğer taraftan Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin   BAKKA projesi kapsamında   düzenlenen robotik kodlama eğitici eğitimi bugün gerçekleştirilmeye başlandı.

               Robotik kodlamanın matematik ,fizik, kimya gibi derslerde kullanılabileceğinin bilinmesini sağlayarak öğrencinin ufkunun açılmasını amaçlayan eğitim programına Karabük Valisi Fuat Gürel katıldı. Program bölge de  ve Karabük’te bir ilk olma özelliğini taşıyor.

           Programa  Vali Fuat Gürel’in yanısıra BAKKA Karabük Şubesi Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Sakin Eren, Karabük SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım, Karabük İşkur Müdürü Coşkun Güven, Karabük Ticaret İl Müdürü Feridun Karataş, KARORSAN Bölge Müdürü Alper Tolga Saka  ve Okul Yöneticileri katıldı.

 
                Vali Fuat Gürel;  ayrıca yenilikçi eğitim yöntemi olan simülatör teknolojisi ile öğrencileri geleceğe hazırlayan,  Similasyonda da ülke değerlerinin iktisatlı kullanılarak iş güvenliği kaygısı olmadan sanal ortamda meslek eğitiminin verilmesini amaçlayan bekoloder similasyon cihazında da deneme sürüşü yaptı.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle