Hoşgeldiniz  

Karabük’te Çam Pekmezi Üretimi Başladı

| 05 Aralık 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

        Karabük ili  Eskipazar İlçesinde ikamet eden Hatice Öz, kendi üretimi olan Doğal Çam Pekmezi için girişimlerine başladı. Karabük Tarım ve Orman İl Müdürü  Çetin Ayvalık’tan İşletme Kayıt Belgesini bugün teslim alarak  Çam Pekmezinin resmi üretimine de başlanılmış oldu.

     Bu ziyarette bir değerlendirme de bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık “Bir girişimcimize destek olmak ve elimizden geleni yapmak bizim asli görevimiz. Hatice Hanım bir bayan girişimci olarak müdürlüğümüze gelmiş ve gerekli yasal süreci tamamlayarak İşletme Kayıt belgesini bugün itibari ile almıştır. Bundan sonra da biz müdürlüğümüz olarak gerekli destekleri Hatice Hanım gibi tüm girişimcilerimize vermeye devam edeceğiz” dedi.

        Çam Pekmezi üreticisi Hatice Öz “Yaklaşık 2 yıldır, oksijen deposu olan çam ve köknar ormanlarımızdan topladığım çam kozalaklarından geleneksel yöntemlerle, en doğal haliyle hiçbir katkı maddesi olmadan kaynatılarak çam pekmezini elde ediyorum.  Astım hastası olan çocuklarımın şifa bulması için başladığım bu yolda birilerine faydalı olabilmenin verdiği mutluluk beni buna teşvik etti. Bugün İşletme Kayıt Belgemizi il Tarım ve Orman Müdürümüz Çetin Ayvalık Bey’den almış bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte artık üretim safhasında sadece kendim olarak değil bu konuda çevremde bizimle birlikte hareket eden ve çalışmak isteyen bayanlara da istihdam sağlayarak bu işin çıtasını yükseltmeyi hedefliyorum. Yakın zamanda bir kooperatifle birlikte bu süreci daha da profesyonelleştirerek daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyorum. Desteklerinden dolayı il Müdürümüz ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. 

Karabük Belediye Başkanı Başkanı Kim Olsun ?

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Access denied.