logo

Karabük’te Çin Aşısı Uygulaması Başladı

Çin’den getirilen Covid 19 Aşısı, Karabük’te uygulanmaya başlandı. 4 Bin 860 adet gelen aşı ilk etapta sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı. Karabük İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, daha önce covid 19 geçiren sağlık çalışanlarının da bu aşıyı olmalarına Bilim Kurulu  tarafından izin verildiğini  söyleyerek Aşı olmadan önce   bir onam formu da doldurduktan sonra aşı oldu.

Hastaneler de Aşı Odaları Oluşturuldu

Sağlık Bakanımızın aşı olmasıyla birlikte Covid 19 aşılaması tüm ülkemizde başlamış oldu. Biz de Sabah saat 08.00 itibariyle sağlık personelimizi aşılamaya başladık, diyen Sarı; “Şu anda hastanemizde 20 tane aşı odası oluşturuldu. Safranbolu Devlet Hastanemizde 7, Yenice Devlet Hastanemizde 5, diğer entegre hastanelerimizde 1’er oda oluşturuldu. Ayrıca Özel Medikal Hastanesi’nde de aşı odaları oluşturulmuş durumda.

İlk etapta yalnızca sağlık çalışanlarının aşılanacağını, sonraki süreçler de diğer gruplarının kadem kademe aşılanmaya başlanılacağını belirten Sarı; ” İlimize de 4 bin 680 adet aşı ulaştı. Bu aşılarımız şu anda hem hastanelerimiz de hem de aile hekimliklerimize iletilmiş durumda. Aile hekimliklerimizde  de  aşı uygulamaları yapılıyor. Tüm kamu hastanelerinde özel hastanelerde de ve aile hekimliği birimlerimizde aşılama faaliyetlerine başlamış oluyoruz.  ülkemiz, ilimiz ve tüm insanlık için inşallah  hayırlı olur. Pandemiyle mücadele de önemli bir aşamaya gelmiş durumdayız. Bu süreçte Sağlık Çalışanları çok ciddi sıkıntılar yaşadılar, fedakarca hizmet verdiler. İlk aşılanacak  grup olarak ta en fazla risk grubu olarak bizler belirlendik. Bundan sonraki süreçte diğer risk grupları da kademe kademe  aşılama programı içerisine alınacak. Bunlar Bakanlığımız tarafından bildirilecek Randevu alarak vatandaşlarımız aşılarını yaptıracak ama şu an da acele etmeye gerek yok.”

Çin’den getirilen Covid 19 Aşısı, Karabük’te uygulanmaya başlandı. 4 Bin 860 adet gelen aşı ilk etapta sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ