logo

Karabük’te Cumhur İttifakı Çatırdıyor Mu ?

 Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyeleri yayınladıkları açıklama da, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin gündemde kalabilmek için Karabük halkına gerçeği yansıtmayan açıklamalar da bulunduğunu, Millet Bahçesi konusunda Başkan Vergili’nin sözü  çarpıtarak yanlış beyanda bulunduğunu  ve Meclis toplantısının kamera kayıtlarının sansürsüz ve montajsız şekilde Karabük halkıyla paylaşılmasını istediklerini ifade ettiler.

Karabük Belediyesi Ekim Ayı Belediye Meclisi tartışmaları sürüyor. Bilindiği gibi, ilgili Meclis Toplantısında Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyelerinin gündem dışı gelen konuyla ilgili tepki göstermeleri, önemli konuların son anda gündem harici olarak değil de gündem olarak gelmesinin gerektiği ve bu şekilde meclis üyelerinin konuyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olacaklarını söylemeleri sonrası Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Ak Parti belediye meclis grubunun devamlı yapılacak hizmetleri engellediklerini ifade ettiği “Bundan sonra AK Parti grubu tarafından teklif edilecek hiç bir önergeyi kabul etmeyeceğini, kalan 3.5 yıllık hizmet süresinde AK PARTİ belediye meclis grubunun taleplerini yapmayacağına” dair ağır yeminler ettiği iddia edilmişti.

Gelinen süreçte İlk olarak İyi Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Şahin Karataş bir paylaşım yapmıştı.   O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Ardından Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyesi Muzaffer Atılkan paylaşım yapmıştı. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Ardından Ak Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz , Karabük FARKLI Gazete Sahibi Okan Küçük’e özel açıklama yapmıştı. O haberimiz için BURAYI tıklayınız.

Gelinen nokta da Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyeleri de  ortak bir basın açıklaması yayımladılar.

İlgili basın açıklamasının tamamı aşağıdadır.

“DEĞERLİ KARABÜK HALKI

Ak Parti Belediye Meclis üyeleri olarak seçildiğimiz günden bu yana gerek meclis oturumlarında olsun gerekse Belediye Encümen toplantılarında olsun son derece seviyeli ve yapıcı çalışmalarda bulunduk. Karabük halkının ve Belediyesinin hep yararına tavır sergiledik.

Fakat Sayın Vergili gündemde kalabilmek için Karabük halkına bilerek gerçeği yansıtmayan, yanlış açıklamalar da bulunmaktadır.

Rafet bey, Kanyon parkının Safranbolu Belediye sınırları içerisinde kalan kısmının Karabük Belediye bütçesi ile yapılmasını teklif olarak getirmişti. Ak Parti Meclis üyeleri olarak Karabük Belediyesinin bütçesi ile Safranbolu Belediyesinin yapması gereken işlerin belediyemizce yapılmasının doğru olmadığını, Safranbolu Belediyesinin kendi bütçesi ile bu işleri yapmasını savunmuştuk. Neticede oylama yapıldı. 1 oy farkla Sayın Vergili’nin çekimser kalması sonucu teklif ret edildi. Rafet Vergili kendi teklifi lehinde oy kullanmış olsaydı oylar eşit olacaktı. Eşitlik halinde Başkanın bulunduğu taraf üstün sayılacağı için teklif kabul edilmiş olacaktı. Rafet bey kendisi de meclise sunduğu teklifinde samimi olmadığını göstermiş oldu. Akabinde ki Encümen toplantısı sonrası bu şekilde bir oylama sonucu çıktığı için Ak Parti Encümen üyesi olan şahsıma (Osman Köşker) ve Hüseyin Erik beye defalarca teşekkür etmiştir. Durum bu şekilde olmasına rağmen Vergilinin Ak Parti Meclis üyeleri Kanyon parkı düzenlenmesini engelledi demesi yanlış beyandır. Evet bu davranış tipik bir Vergili davranışıdır.

Değerli Karabük halkı,göreve geldiğimiz günden itibaren Meclise mümkün mertebe gündem harici konuların getirilmemesini ısrarla talep ettik. Israrımızın sebebi meclis üyelerimizin konular hakkında bilgi sahibi olup Şehrimiz için sağlıklı ve doğru karar verebilmesidir.

Ancak Rafet bey önemli konuları gündem harici meclise sunmayı alışkanlık haline getirmiştir.

07.10.2020 tarihli meclis toplantısında Rafet beyin gündem harici olarak Bayır Mahalle 12 Ada 69 Parsel (kartaltepe bölgesi) 57.594,00m2 yüz ölçümlü arazinin, bütün olarak veya parsellenerek satılması, kat karşılığı inşaat yaptırılması, arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemiyle satılması vb. diğer şekillerde değerlendirilmesi gibi konuların görüşülmesini meclise getirmiştir.

Şehrimiz için bu kadar önemli olan konu hakkında sağlıklı bir karar verebilmemiz için bilgi sahibi olmamız gerektiğini, dolayısıyla bir sonraki toplantıya bırakılmasını talep ettik. Ancak Sayın Vergili konu hakkında Meclis üyelerine bilgi vermediği gibi, bir sonraki toplantıya ertelemeyi de tercih etmemiştir. Ayrıca Karabük belediyesinin kurumsal yapısına yakışmayan üslup ile hakaret içeren ifadeler kullanmıştır.

Değerli Hemşehrilerimiz 07.10.2020 tarihindeki Meclis toplantısında Ak Parti Meclis üyeleri olarak T.C.D.D.Yollarının etrafının Millet bahçesi olarak düzenlenebileceği yönünde görüş beyan ettik. Fakat Rafet bey bu sözü de çarpıtarak kendisinin T.C.D.D.Yollarının etrafını, Ak parti Meclis üyelerinin ise Kartaltepe bölgesine millet bahçesi yapılmasını teklif ettiği şeklinde bilerek yanlış

beyanda bulunmuştur. Meclis toplantısının kamera kayıtlarında bu görüntü mevcuttur. Meclis toplantısının kamera kayıtlarının sansürsüz ve montajsız şekilde Karabük halkı ile paylaşılmasını talep ediyoruz.

Sayın Başkan, Karabük halkı sizi Başkan olarak seçtiği gibi bizi de meclis üyeleri olarak seçti. Başkanın görevleri ile Meclisin görevleri yasayla belirlenmiştir. Bu yasaya Başkanda uyar, uyması gerekir. Mecliste uyar. Başkan, Meclisi dışlayarak tek başına meclissiz bir yönetim sergilemek istiyor. Aksi fikir beyanına tahammül etmiyor-edemiyor. Sinirlenip hoş olmayan tavırlar sergiliyor. Bütün oylamalarda Vergili’nin istediği doğrultuda oy kullanmamız mümkün değil. Biz Ak Parti Belediye Meclis üyeleri olarak doğru bulduğumuz, Karabük halkının menfaatine uygun konularda daima müspet davranıp olumlu oy kullanırız. Doğru bulmadığımız ve hukuk dışı taleplere de hayır deriz. Şimdiye kadar da bu tavrı sergiledik. Sayın Başkan, Senin bütün taleplerine onay verecek durumda değiliz. Sayın Başkan, tek adam yönetimi ve Kapı kulu bir Meclis arzunuz varsa lütfen bizden bunu beklemeyin.

Ayrıca tüm meclis üyelerine yönelik basında saygısız ifadelerinizden dolayı özür bekliyoruz. Özür dilemek bir erdemliktir.Karabük halkına sevgi ve saygılarımızla… Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri”

Ak Parti Karabük Belediye Meclis Üyeleri yayınladıkları açıklama da, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi sert sözlerle eleştirdiler.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ